Skutki środowej nawałnicy w powiecie łowickim (FOTO+VIDEO)

Straż Pożarna, Skutki środowej nawałnicy powiecie łowickim (FOTO+VIDEO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 29/08/2019 13:01

Ratownicy Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu mają ręce pełne roboty. Nawałnica, która 28 sierpnia wieczorem przeszła przez powiat łowicki największe szkody poczyniła w gminie Zduny. Uszkodzone dachy oraz setki połamanych drzew, to wstępny bilans środowej wichury. Poważne szkody uczyniła też w jednym z prywatnych gospodarstw.

Ratownicy Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu w środę i w czwartek rano otrzymali łącznie siedem zgłoszeń związanych z przejściem wichury.

Ze skansenem w Maurzycach związane było tylko jedno, które dotyczyło powalonych sosen na drodze dojazdowej do obiektu będącego częścią Muzeum w Łowiczu.

Z innych skutków środowej nawałnicy strażacy za najpoważniejsze uznawali poważne uszkodzenie obory w Maurzycach. Około godz. 21 wiatr zerwał tam dach z obory, w której znajdowało się 25 sztuk bydła. Zwierzęta zostały ewakuowano przez mieszkańców oraz sąsiadów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jednak budynek inwentarski grozi zawaleniem i został wyłączony z użytkowania. W pomoc gospodarzom okazała rodzina, znajomi, sąsiedzi, osobiście zaangażowali się także wójt gminy Zduny Krzysztof Skowroński i sołtys Maurzyc Witold Jabłoński.

W Świeryżu Pierwszym pod Łowiczem powalone drzewo zerwało linię energetyczną, a w Mysłakowie (gm. Nieborów) brzoza spadła na linię wysokiego napięcia.

Skutki środowej nawałnicy w powiecie łowickim (FOTO+VIDEO) komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-08-29 15:30:34

  Błąd w artykule wójt Krzysztof Skowroński nie Dariusz!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-08-30 08:16:44

  Ja widzę Krzysztof.

 • gość 2019-08-30 15:01:41

  O kurczę,ja też widzę Krzysztof

 • Gość - niezalogowany 2019-08-30 22:02:00

  Juz zmienili ale był Dariusz

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama