Słuchacze Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wykładach w SGGW

Stowarzyszenia, Słuchacze Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wykładach - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 09/04/2019 19:09
Martyna Czekalska

Seniorzy z Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w dwóch wykładach w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Uczelnia sprawuje patronat naukowy nad łowickim stowarzyszeniem.

W marcu około 90 słuchaczy ŁUTW uczestniczyło w SGGW w spotkaniu z cyklu „Osobowości na XXI wiek”. Gość specjalny, prof. Tomasz Borecki, zaprezentował pokaz multimedialny pt. „Moja Szwajcaria”. Jego wspomnienia były doskonałym wprowadzeniem do tematyki wyświetlonego filmu dokumentalnego pt. „Ambasador polskości” o Zygmuncie Stankiewiczu, artyście rzeźbiarzu, filozofie, uczestniku kampanii wrześniowej w 1939 r. i emigracyjnemu działaczowi społeczno-politycznemu, który żył ponad 60 lat w Szwajcarii.

Po projekcji filmu odbyła się promocja książki prof. Teresy Zaniewskiej pt. „Pan na zamku Muri. Zygmunt Stankiewicz (1914-2010). Żołnierz – Artysta – Myśliciel”. Prof. Zaniewska jest opiekunem naukowym łowickiego stowarzyszenia.

W kolejnej, kwietniowej wycieczce do stołecznej uczelni 30-osobowa grupa słuchaczy spotkała się z Aldoną Kraus, lekarką piszącą wiersze. Tytuł spotkania z cyklu „Bliscy, Znani i … Nieznani” brzmiał „Ona dla nas – my dla Niej”.

- W jego programie była rozmowa z Aldoną Zając „o domu, który ma duszę” i Unii Polskich Lekarzy Pisarzy, a po niej spektakl słowno-muzyczny z wykorzystaniem wierszy poetki w wykonaniu samej autorki oraz młodzieży Teatru „Nie do końca” z Zespołu Szkół im. Aleksandra Kamińskiego w Legionowie - informuje Krystyna Kucharska, prezes ŁUTW.

Po spektaklu uczestnicy mogli zakupić tomiki poezji Aldony Kraus.

Warto dodać, że łowiccy seniorzy w marcu obejrzeli też widowisko muzyczne „Twist and Shout” z przebojami grupy The Beatles w stołecznym Teatrze Rampa oraz spotkali się ze scenarzystą i reżyserem filmów dokumentalnych Wiesławem Dąbrowskim w kinie Fenix w Łowiczu.

Słuchacze Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wykładach w SGGW komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama