Słuchacze Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wycieczce w Oporowie i Uniejowie

Stowarzyszenia, Słuchacze Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wycieczce Oporowie Uniejowie - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 01/05/2019 16:21

W piątek, 26 kwietnia grupa 50 słuchaczy Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyła w wycieczce, w ramach której zwiedziła zamek w Oporowie oraz korzystała z basenów termalnych w Uniejowie.

Najpierw seniorzy z ŁUTW zwiedzili z przewodnikami piękne wnętrza dawnego centrum rozległych dóbr ziemskich rodu Oporowskich herbu Sulima. Ceglany zamek, w którym obecnie znajduje się Muzeum w Oporowie, wzniesiony został w stylu gotyckim w latach 1434-1449 we wsi Oporów pod Kutnem przez biskupa kujawskiego Władysława Oporowskiego.

Potem skorzystali  z ciekawej oferty Muzeum i z racji obchodów w Polsce Roku Stanisława Moniuszki wzięli udział w prelekcji pt. „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki i polska kultura szlachecka”, którą przeprowadził  historyk sztuki Andrzej Borucki. Z przyjemnością wysłuchali fragmentów opery i na ich przykładzie oraz na przykładzie zabytków zgromadzonych w Muzeum poznali główne cechy polskiej kultury szlacheckiej.

Później przyszedł czas na fantastyczny 3-godzinny relaks w basenach termalnych w Uniejowie. 

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama