16°C bezchmurnie

Śmiertelny wypadek na A2. Droga zablokowana - Aktualizacja

Wypadki i kolizje, Śmiertelny wypadek Droga zablokowana Aktualizacja - zdjęcie, fotografia

W wyniku śmiertelnego wypadku na 392 km autostrady A2 na wysokości Bobiecka, droga między węzłami Łowicz a Skierniewice jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Policja wyznaczyła objazdy.

Ze wstępnych informacji wynika, że śmierć na pasie w kierunku Poznania poniósł młody mężczyzna. Nieoficjalnie był on jednym z uczestników kolizji, do której doszło w tym samym miejscu na pasie w kierunku Warszawy. Mężczyzna miał opuścić pojazd i przedostać się na przeciwny pas.

Do zdarzenia doszło przed 7 rano. Autostrada A2 w obu kierunkach jest całkowicie zablokowana.

Kierowcy, którzy jeszcze na nią nie wjechali winni korzystać z objazdów. Punkt Informacji Drogowej oraz policja wyznaczyli następujące objazdy:

- dla jadących w kierunku Warszawy, na węźle Łowicz na drogę wojewódzką 704, później DK 14 przez Łowicz do DK 70, wjazd na A2 na węźle Skierniewice.

- dla jadących w kierunku Poznania na węźle Wiskitki zjazd na DK 50, później DK 92 powrót na A2 na węźle Łowicz – czyli także przez Łowicz.

Kierowcy osobówek, którzy utknęli na autostradzie mogą skorzystać z bramy serwisowej na MOP Polesie i przez wioski dojechać do dróg krajowych. 

Aktualizacja:

Z policyjnych ustaleń wynika, że o godzinie 6.55 na 392 km A2 w kierunku Warszawy doszło do kolizji forda galaxy z przyczepką oraz opla astry. Fordem kierował 50-latek z powiatu poddębickiego. Oplem na podkarpackich tablicach rejestracyjnych podróżował młody mężczyzna, obecnie trwa ustalanie jego tożsamości. 

Kierowca ten po kolizji opuścił pojazd, przeszedł przez barierki dzielące pasy ruchu i szedł autostradą, kiedy został śmiertelnie potrącony przez autobus. Pojazdem tym kierował 28-latek z powiatu łowickiego. Do tego zdarzenia doszło na pasie ruchu w kierunku Poznania. 

Na skutek kolizji i wypadku śmiertelnego A2 w obu kierunkach była całkowicie zablokowana. O 11 policjanci otworzyli jeden pas ruchu w kierunku Warszawy, zaś godzinę później w kierunku Poznania. O godzinie 13.30 służby zakończyły już działania na miejscu i droga była przejezdna. 

- Aktualnie policjanci ustalają tożsamość ofiary. Działania te prowadzone są pod nadzorem prokuratora. Kierowca forda galaxy oraz autobusu byli trzeźwi - przekazał nam pełniący rolę rzecznika prasowego łowickiej policji st. sierż. Łukasz Poborski.

Utrudnienia na A2 spowodowały wzmożony ruch na krajowej 92. Obecnie bez większych problemów można podróżować zarówno autostradą, ajk i krajową 92. 

 

Śmiertelny wypadek na A2. Droga zablokowana - Aktualizacja komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-12-23 11:59:12

    Wiadomo jak miała na imię ofiara?

Dodajesz jako: Zaloguj się