1°C zamglenie

S.O.S dla bezpieczeństwa na drodze

Wczoraj, 17 listopada w Bursie SWŁ w Łowiczu przy Ułańskiej 2 odbyło się spotkanie profilaktyczne na temat zasad bezpieczeństwa na drogach i konsekwencji ich nieprzestrzegania.

 Do placówki przybyli przedstawiciele służb mundurowych - mjr Magdalena Brzozowska (Zakład Karny w Łowiczu) i sierż. sztab. Hubert Orzeł (Wydział Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji).

Opowiadali młodzieży o przypadkach z życia wziętych, o bezmyślności ludzkiej mającej swój finał po drugiej stronie muru zakładu penitencjarnego. Uczestnicy spotkania wspólnie obejrzeli film edukacyjny, którego głównymi bohaterami byli sprawcy wypadków drogowych, także ze skutkiem śmiertelnym. Były alkogogle i narkogogle - w tych okularach świat wygląda zupełnie inaczej niż otaczająca rzeczywistość, jest zniekształcony, nieprawdziwy, zafałszowany promilami i substancjami chemicznymi zawartymi w narkotykach.

Zaproszeni goście wyczerpująco odpowiadali na pytania, a było ich wiele. Na zakończenie, każdy z uczestników otrzymał serduszko do zawieszenia w aucie z napisem: KOCHASZ? POWIEDZ STOP WARIATOM DROGOWYM. 

- Była to fajna lekcja o przezorności, rozwadze i odpowiedzialności na drogach. Dziękujemy Pani mjr Magdalenie Brzozowskiej i Panu sierż. sztab. Hubertowi Orłowi za przybycie i ciekawe spotkanie – podsumowała dyrektor Bursy Samorządu Województwa Łódzkiego Agnieszka Szuluk

S.O.S dla bezpieczeństwa na drodze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się