Spacer po mieście z przewodnikiem . Temat przewodni II wojna światowa w Łowiczu

Stowarzyszenia, Spacer mieście przewodnikiem Temat przewodni wojna światowa Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 18/08/2019 13:29
Mirka Czubak

To już przedostatni wakacyjny spacer w ramach projektu „Przewodnik czeka – poznaj Łowicz z przewodnikiem PTTK”. Dzisiejszym (18 sierpnia) tematem przewodnim był Łowicz w czasie II Wojny Światowej.

Temat dzisiejszego spaceru nawiązywał do zbliżającej się 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Historię Łowicza w czasie walk i okupacji hitlerowskiej przybliżała uczestnikom spaceru Katarzyna Zabost z łowickiego Koła Przewodników im. Anieli Chmielińskiej.

- 3 września 1939 roku rozpoczęły się ataki lotnicze na Łowicz. Głównym strategicznie celem w naszym mieście był dworzec kolejowy, który łączył najważniejsze Polskie linie tzn. Warszawa-Poznań-Skierniewice-Łódź. Niemcy zbombardowali zarówno tory jak i transporty wojskowe i cywilne – rozpoczęła temat II wojny światowej Katarzyna Zabost.

Każdy ze spacerów, poza wspomnianą główną tematyką, skonstruowany jest tak, by pokazać najciekawsze zabytki Łowicza.

Spacery skierowane są zarówno do turystów odwiedzających Łowicz i chcących poznać jego najważniejsze zabytki, jak i mieszkańców systematycznie w nich uczestniczących, poznających nowe ciekawostki o rodzinnym mieście.

Tradycyjnie spacer rozpoczął się o godzinie 13 na Starym Rynku przed siedzibą łowickiego oddziału PTTK.

Dla uczestników przechadzki przygotowano pamiątkowe pocztówki.


 

Spacer po mieście z przewodnikiem . Temat przewodni II wojna światowa w Łowiczu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama