Spacer z przewodnikiem po Łowiczu. Tematem targi i jarmarki na przestrzeni wieków

Spotkania, Spacer przewodnikiem Łowiczu Tematem targi jarmarki przestrzeni wieków - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
Portal lowicz24.eu 04/08/2019 14:47
Martyna Czekalska

Trwają wakacyjne spacery w ramach projektu „Przewodnik czeka – poznaj Łowicz z przewodnikiem PTTK”. Dzisiaj (4 sierpnia) o tradycjach łowickich targów i jarmarków oraz o towarzyszących im wydarzeniach opowiedziała Agnieszka Walczak-Caban.

Zgodnie z planem pierwszy sierpniowy spacer miał być poświęcony łowickim profesjom. Ostatecznie w harmonogramie wakacyjnych spotkań z przewodnikiem doszło do zmiany i tematem spaceru były targi i jarmarki w Łowiczu.

- Od wieków Łowicz prowadził ożywiony handel, a w mieście odbywało się kilka jarmarków rocznie, na które ściągali kupcy z odległych krańców Europy. Wspomnieć należy także o cotygodniowych targach, na które przybywała okoliczna ludność – informuje Agnieszka Walczak-Caban z łowickiego Koła Przewodników im. Anieli Chmielińskiej.

Tradycyjnie spacer rozpoczął się o godzinie 13 na Starym Rynku przed siedzibą łowickiego oddziału PTTK. Dla uczestników przechadzki przygotowano pamiątkowe pocztówki.

Spacer z przewodnikiem po Łowiczu. Tematem targi i jarmarki na przestrzeni wieków komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama