Spędź niedzielę w Muzeum Wsi Łowickiej w Maurzycach (PROGRAM)

Warsztaty, Spędź niedzielę Muzeum Łowickiej Maurzycach (PROGRAM) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 03/07/2019 09:51
Mirka Czubak

Warsztaty piekarnicze, sztuka tworzenia bibułowych kwiatów a także możliwość stworzenia własnego łowickiego pająka to tylko nieliczne atrakcje, jakie przygotowało Muzeum w Łowiczu podczas Niedzieli w skansenie w Łowiczu.

Warsztaty piekarnicze, sztuka tworzenia bibułowych kwiatów a także możliwość stworzenia własnego łowickiego pająka to tylko nieliczne atrakcje, jakie przygotowało Muzeum w Łowiczu podczas Niedzieli w skansenie w Łowiczu.

Muzeum w Łowiczu po raz kolejny zaprasza mieszkańców powiatu łowickiego na spędzenie najbliższej niedzieli (7 lipca) w maurzyckim Muzeum Wsi Łowickiej. W trakcie pięciogodzinnego wydarzenia (godz.12.00-17.00) na zwiedzających przygotowano szereg atrakcji.

W trakcie warsztatów piekarniczych będzie można zapoznać się z dawnymi, często zapomnianymi przepisami na pieczywo i domowe wypieki. Uczestnicy poznają sekrety przygotowywania ciasta na chleb i ciasteczka, które następnie zostaną upieczone w tradycyjnym piecu chlebowym.

W programie znajdą się także zajęcia z papieroplastyki – uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił przy wykonywaniu łowickich pająków i bibułowych kwiatów. Na warsztatach z rękodzieła ludowego będzie również okazja do stworzenia własnej wycinanki łowickiej.

Natomiast wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w spacerze po skansenie z tematem przewodnim – „Od owalnicy do ulicówki ”. Spacer po skansenie śladem najciekawszych zabytków architektury drewnianej. W trakcie oprowadzania będzie można dowiedzieć się szczegółów na temat rodzajów zabudowy wsi, ich planowania przestrzennego, budowy budynków, materiałów z których były wykonywane oraz obrzędów związanych z domostwem (godz. 12.00 i 14.00).

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje bilet wstępu do skansenu.

Spędź niedzielę w Muzeum Wsi Łowickiej w Maurzycach (PROGRAM) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama