Spektakl A. Wąsikowskiej na scenie kina Fenix

Spektakle, Spektakl Wąsikowskiej scenie Fenix - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 23/04/2017 12:16

W sobotni wieczór w sali kinowej ŁOK można było obejrzeć spektakl pt:” Jesteśmy przynętą kochanie” wyreżyserowany przez pochodzącą z Łowicza Agnieszkę Wąsikowską.

 

 To dokumentalny projekt teatralny , którego scenariusz oparty jest na relacjach i wspomnieniach przyjaciela reżyserki Marcina Kudery- fotografa, operatora, autora krótkich filmów dokumentalnych i podróżnika, z pobytu na Majdanie.
Tam właśnie pochodzący ze Szczecinka Marcin /w jego roli - Mateusz Mosiewicz/poznał dwójkę młodych Ukraińców: Dante / Filip Kosior/ i Nataszę / Helena Ganjalyan/, z którymi spędził kilka tygodni swojego życia. Poznali się, zaufali sobie i uwierzyli, że ich wolność jest możliwa.

Przesyłane podczas kolejnych wizyt na Ukrainie filmy, długie opisy panującej tam sytuacji zdeterminowały reżyserkę do tego , by jak sama mówi coś z tym zrobić. Wspólnie z aktorami wcielającymi się w postaci Marcina, Dante i Nataszy wybrano fragmenty obszernych materiałów dokumentalnych. Od tego momentu każdy „podążał” za swoim bohaterem.
Z improwizacji aktorskich, opartych na tekstach, materiałach video, rozmowach z Nataszą na Facebooku, z Dante przez Skype powstał scenariusz spektaklu, który łowicka publiczność obejrzała z ogromnym zainteresowaniem.
” Jesteśmy przynęta kochanie” to spektakl , o walce bohaterów o Ukrainę - ale również, a może przede wszystkim, o własną przestrzeń, wolność, o prawo do życia w taki sposób, który uznają za słuszny. To sztuka o młodości, bezinteresowności, o idealizmie i potrzebie przyjaźni. Majdan jest miejscem, gdzie chce się być z innymi, gdzie realizuje się podstawowy humanistyczny wymiar istnienia – przygodę duchową co widz miał możliwość obserwować na wyświetlanych w tle fragmentach filmów dokumentalnych Marcina Kudery.

Po spektaklu publiczność miała możliwość rozmowy z reżyserką i aktorami. Wiele słów uznania i podziwu skierowano zarówno do autorki sztuki jak i aktorów. Pytano również , o to , co obecnie dzieje się z Dante i Nataszą.

Sobotni spektakl rozpoczął realizację projektu TO MIASTO TO MOJA OPOWIEŚĆ dotyczącego teatru dokumentalnego. Projekt składa się z cyklu warsztatów (aktorskich, dramaturgicznych, ruchowych), realizowanych przez tydzień. Efektem zajęć będzie pokaz work in progress ,spektaklu, który ma opowiadać o Łowiczu, o historii miasta i mieszkańcach. Jego scenariusz powstanie w trakcie warsztatów, a źródłem inspiracji staną historie, które uczestnicy zajęć będą chcieli pokazać z perspektywy mieszkańców.
Do udziału w warsztatach zgłosiło się pięć osób. W przyszłą niedzielę odbędzie się pokaz efektów zajęć.

Spektakl A. Wąsikowskiej na scenie kina Fenix komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama