Spektakl o Janie Karskim w Łowiczu. Na deskach m.in. Jerzy Zelnik

Spektakle, Spektakl Janie Karskim Łowiczu deskach Jerzy Zelnik - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal lowicz24.eu 12/03/2018 14:28
Martyna Czekalska

„Blizny Pamięci – rzecz o Janie Karskim” to tytuł spektaklu, który został wystawiony dziś (12 marca) na deskach łowickiego kina Fenix. W sztuce wystąpili Jerzy Zelnik i Sebastian Ryś.

Spektakl opowiada o losach Jana Karskiego, a właściwie Jana Kozielewskiego. Kurier i emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego informował Zachód o masowej zagładzie Żydów w okupowanej Polsce. Jako świadek Holokaustu bezskutecznie szukał pomocy u aliantów.

W sztuce wystąpiło dwóch aktorów. Sebastian Ryś wcielił się w postać młodego Jana Karskiego, a Jerzy Zelnik zagrał emisariusza u schyłku życia, który wciąż nie może pogodzić się z przeszłością. Jak stwierdził grany przez Zelnika bohater: „Do dziś nie mogę pogodzić się z faktem pozwalającym załogom obozów zagłady bezkarnie unicestwiać setki tysięcy bezbronnych ofiar na oczach całego świata”.

Spektakl obejrzeli uczniowie łowickich szkół średnich, dla których była to wyjątkowa lekcja historii. Wydarzenie wpisało się w miejskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spektakl o Janie Karskim w Łowiczu. Na deskach m.in. Jerzy Zelnik komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama