Sportowcy - współcześni herosi

Art. sponsorowany, Sportowcy współcześni herosi - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 26/11/2019 09:34

Niedawno zakończyła się faza eliminacyjna do Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Właśnie rozpoczęły się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. W między czasie jeszcze odbyło się wiele różnego rodzaju rozgrywek. Wszystkie je śledziła raz mniejsza, raz większa, ale zawsze "jakaś widownia". Dlaczego? Ponieważ sportowcy dzisiaj zastępują nam herosów, gladiatorów. Są naszymi reprezentantami, na których przelewamy niejedno swoje marzenie.

  1. Małysz jak Herkules
  2. Sportowe święto

Małysz jak Herkules

Wielu kibiców często nie zdaje sobie sprawy, dlaczego właściwie kibicuje konkretnemu sportowcowi. Zdarza się, że część kibiców nie umie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego właściwie ogląda konkretny sport. A najczęściej sytuacja wygląda tak, że kibicujemy tym reprezentantom kraju, którzy mogą wygrać. To na nich przelewamy całą narodową dumę, odwagę. Widzimy w nich wszystkie narodowe zalety (pracowity Polak, nigdy się nie poddaje, wszyscy przeciwko niemu, a on i tak zwycięża). Wystarczy posłuchać odgłosów dobiegających z polskich domów, kiedy polska drużyna siatkarzy lub piłkarzy rozgrywa jakiś ważny turniej. To na tych sportowców przelewamy wszystkie swoje ambicje, wiarę w możliwość przenoszenia gór, przekonanie, że ciężka praca i talent to gwarancja sukcesu. Roland Barthes pisał w latach 50. współczesne "Mitologie" opisujące proces kształtowania się mieszczańskiej kultury francuskiej. W swoich esejach zwracał również uwagę na nową symbolikę, jaką nadano olimpiadzie, sportowcowi, zawodom. To już nie indywidualny bój o sukces, to bój w imię narodu, wartości, zasad. Sportowiec ma na plecach ogromny ciężar, na który składają się marzenia, ambicje, przekonania i wartości kibiców. 

Sportowe święto

To, że współczesnego sportowca postrzegamy trochę w kategoriach herosa lub gladiatora, sprawia, że nie tylko składamy na jego barki ogromne oczekiwania, lecz także bawimy się jego kosztem. Zakłady bukmacherskie to przecież współczesna odmiana igrzysk. Wbrew pozorom przez wieki nie zmieniło się tak wiele. Oczywiście dzisiaj ważne jest, gdzie można znaleźć LVbet kod promocyjny. Natomiast sama zasada tego typu gry jest niezmienna. Sportowy idol to nie tylko postać, w której widzi się określone, wymarzone cechy, ale to także postać-uczestnik gry, której wynik może przynieść kibicowi niemałe zyski.  W tym sensie zakłady bukmacherskie czynią ze sportowców jeszcze większych herosów niż same zawody. Nie bez powodu taka forma rozrywki przez lata cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kibiców.

Reklama

Sportowcy - współcześni herosi komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama