Spotkania obywatelskie – osiedle Starzyńskiego

Zarządy osiedli, Spotkania obywatelskie osiedle Starzyńskiego - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 6
 • Fotka nr 1 z 6
 • Fotka nr 2 z 6
 • Fotka nr 3 z 6
 • Fotka nr 4 z 6
 • Fotka nr 5 z 6
Portal lowicz24.eu 05/11/2016 11:50

W Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się wczoraj (4 listopada) ostatnie spotkanie obywatelskie. W zebraniu oprócz burmistrza wzięli udział mieszkańcy osiedla Starzyńskiego.

 

 Łowiczanie mieszkający w centrum miasta, jako ostatni poznali założenia do przyszłorocznego budżetu oraz wybrali trzy inwestycje do budżetu obywatelskiego. W głosowaniu spośród sześciu propozycji najwięcej głosów zdobyło poszerzenie ulicy Nowej wraz z wykonaniem miejsc postojowych przy skrzyżowaniu z ul. Akademicką oraz wykonanie nań progów zwalniających (17 głosów).

W głosowaniu ogólnym znajdzie się także położenie kostki wzdłuż garaży naprzeciwko targowiska oraz wykonanie nakładki asfaltowej przed garażami wzdłuż ul. Starzyńskiego (11 głosów) oraz duży wniosek mówiący o dokończeniu chodnika wzdłuż ulicy Starzyńskiego, wymiana ławek i tzw. „kwadratów” na deptaku przy targowisku i ustawienie tam stojaków na rowery (10 głosów).

Nie poparto propozycji utworzenia chodnika z kostki wzdłuż ogrodzenia Przedszkola nr 2, ustawienia stołów do ping ponga i gry w szachy między blokami oraz posadzenie drzew i krzewów wokół siłowni plenerowej. Jeden z obecnych na spotkaniu mieszkańców powiedział, że w tym miejscu będzie przebudowywana sieć ciepłownicza, pod wątpliwość poddając sens wykonywania teraz tej inwestycji. Inna propozycja mówiła o poprawie estetyki osiedlowego placu zabaw z wykorzystaniem sztucznej nawierzchni, zakupie dużych puf do siedzenia i rowerów do wypożyczenia, a także stworzenia dużej planszy do gry w szachy, w której pionkami byliby gracze.

Mimo że w spotkaniu uczestniczyła niewielka liczba mieszkańców, apelowali oni do zarządu, aby wpłynął na lokatorów, którzy posiadają psy, aby sprzątali po swoich pupilach. Zofia Wielemborek przyznała, że w najbliższych dniach na osiedlowych skwerach pojawią się stosowne tabliczki.

Mieszkańcy skarżyli się także na auta zajmujące parkingi wokół osiedla. Szczególne uciążliwe jest to w dni targowe. Poprosili również, aby na każdym miejscu parkingowym dla inwalidów wzdłuż ulicy Starzyńskiego narysować stosowne oznakowanie poziome. Pionowe jest niewidoczne dla kierowców jadących od strony ulicy Kaliskiej.

Mieszkańcy sugerowali również, aby zmienić regulamin zachowania porządku i czystości w mieście w taki sposób, aby każda firma, która wykonuje inwestycję lub naprawę zobowiązana była do doprowadzenia terenu do stanu pierwotnego. Łowiczanie centrum miasta chcieliby również kolorystycznego ujednolicenia garaży. Obecnie, każdy właściciel maluje go z własnym upodobaniem, co nie wygląda estetycznie.

Spotkania obywatelskie – osiedle Starzyńskiego komentarze opinie

 • Yol - niezalogowany 2016-11-11 19:18:37

  Prawdą po oczach wyborco

 • pola - niezalogowany 2016-11-07 11:14:13

  Dziękuję

 • pola - niezalogowany 2016-11-07 11:02:31

  Moderatorze?! Cenzura???dlaczego nie mogę wyrazić co czuję. Czy tylko ty jesteś alfą i omegą i idziesz wyznaczoną linią,uważaj bo ona jest taka cienka.

 • pola - niezalogowany 2016-11-07 10:42:24

  ,,Nie rób mi obciachu......... Posprzątaj moją kupę"a obok zofia na maksymalnym wk..wie, bardzo wymowne zdjęcie.

 • Rtv i agd - niezalogowany 2016-11-07 07:32:04

  Dobrze, zę był pan bończak .Spotkania s bardziej merytoryczne.

 • ? - niezalogowany 2016-11-06 18:35:52

  [quote name="i fajnie"]Jak dobrze, ze nie macie na tym osiedlu szuj kąśliwych co ijadają w komentarzach. Propsy dla Starzyńskiego![/quote]- bo tam już,pewnie, nastąpiła pełna integracja

 • bronek - niezalogowany 2016-11-06 11:04:03

  Widzę że był również "lotnik" chyba ma ochotę wrócić do polityki :)

 • Olcia - niezalogowany 2016-11-06 00:10:41

  Miasto powinno zapewnić mieszkańcom za darmo woreczki lub torebki na psie odchody, tak jak jest to w normalnych miastach, np. Gdynia.

 • Lipcok - niezalogowany 2016-11-05 23:24:43

  A był ten co żyje z pasją?

 • Olcia - niezalogowany 2016-11-05 22:52:23

  Co mają dać tabliczki?!?! Niech Urząd Miasta zapewni woreczki lub torebki do sprzątania kup po pieskach, w parkach i w ogólnej przestrzeni miejskiej, tak jak jest to w cywilizowanych miastach, np. Gdyni.

 • i fajnie - niezalogowany 2016-11-05 20:40:53

  Jak dobrze, ze nie macie na tym osiedlu szuj kąśliwych co ijadają w komentarzach. Propsy dla Starzyńskiego!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama