1°C zamglenie

Spotkanie dla zainteresowanych panelami solarnymi

Kiedy: 2017-09-26 , godzina: 18:00 | Gdzie: Łowicki Ośrodek Kultury

Urząd Miejski, Spotkanie zainteresowanych panelami solarnymi - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy Łowicza będą mogli składać wnioski o dofinansowanie instalacji paneli solarnych wykorzystywanych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Władze miasta zapraszają zainteresowanych łowiczan na spotkanie informacyjne.

Miasto Łowicz zamierza aplikować o pieniądze na montaż instalacji solarnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego. Urząd Marszałkowski w Łodzi będzie przyjmował wnioski w dniach 29 grudnia - 19 stycznia.

- W ramach konkursu możliwe jest uzyskanie dofinansowania na budowę infrastruktury służącej do produkcji energii cieplnej, pochodzącej ze źródeł odnawialnych - w tym przypadku energii słonecznej, wykorzystywanej do podgrzewania ciepłej wody użytkowej przez mieszkańców - informuje burmistrz Krzysztof Kaliński.

Koszt montażu panelu solarnego w budynku zamieszkiwanym przez 3-4-osobową rodzinę to ok. 13 tys. brutto. Dofinansowanie w ramach programu wynosi 85 proc. kosztów kwalifikowalnych netto.

- Właścicielem instalacji solarnej przez okres realizacji i trwałości projektu (pięć lat - przyp. red.) będzie musiało być miasto - dodaje Robert Oberman, naczelnik miejskiego wydziału ds. pozyskiwania środków zewnętrznych.

W ratuszu spodziewają się, że do konkursu zgłosi się około 200 łowiczan mieszkających w domkach jednorodzinnych. Solary nie mogą być instalowane na dachach z eternitem.

Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych mieszkańców odbędzie się 26 września o godzinie 18 w Łowickim Ośrodku Kultury. Omówione zostaną m.in. zasady konkursu i składania deklaracji.

Spotkanie dla zainteresowanych panelami solarnymi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się