9°C bezchmurnie

Spotkanie opłatkowe fundacji „Czyń Dobro” (zdjęcia i video)

Dzisiaj (5 grudnia) w restauracji Szkiełka odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe łowickiej fundacji „Czyń Dobro im. Jana Pawła II”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. dwaj biskupi łowiccy, przedstawiciele lokalnych władz oraz darczyńcy.

Świąteczne spotkanie rozpoczęło się od jasełek wystawionych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu. Młodzież z klas szóstych i siódmych oraz pierwszoklasiści przygotowywali się do występu pod okiem nauczycielek Maryli Białas i Ewy Pietrzak.

Fundacja „Czyń Dobro im. Jana Pawła II” została powołana w 2005 roku dla budowy domu pogodnej starości. Prezes Wojciech Urbanek wyraził nadzieję, że w przyszłym roku uda się ziścić plany i pierwsi pensjonariusze zamieszkają w budynku nieopodal parafii Chrystusa Dobrego Pasterza. Dziękował za dotychczasowe wsparcie okazane przez darczyńców oraz instytucje.

- Myślę, że tak jak Józef i Maryja chcieli gdzieś u progu życia Jezusa znaleźć miejsce, tak my budując dom na Bratkowicach chcemy wielu pomóc, aby w podeszłym wieku, w chorobie, znaleźli Betlejem przejścia do nowego życia - mówił biskup ordynariusz Andrzej Franciszek Dziuba, a zarazem jeden z założycieli fundacji.

Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego uczestnicy spotkania opłatkowego złożyli sobie życzenia oraz zasiedli do wspólnego posiłku.

Spotkanie opłatkowe fundacji „Czyń Dobro” (zdjęcia i video) komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.