29°C bezchmurnie

Srebro i brąz Angeliki Woźniak

Zawodniczka UKS Błyskawica Domaniewice Anglika Woźniak wywalczyła srebrny medal w rzucie młotem oraz brąz w pchnięciu kulą podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a jednocześnie mistrzostwach Polski juniorów młodszych w lekkoatletyce.

W zawodach rozgrywanych w dniach 4-6 sierpnia wystartowała piątka podopiecznych trenera Mieczysława Szymajdy. Główna część sportowej imprezy odbyła się na stadionie AWF w Warszawie, natomiast konkurs rzutu młotem przeprowadzono na obiektach warszawskiej Skry.

Dwukrotnie na podium stanęła Angelika Woźniak. 17-latka najpierw wywalczyła srebrny medal w konkursie rzutu młotem 3kg z wynikiem 60,03 m, a później sięgnęła po brąz w pchnięciu kulą 3kg z rezultatem 14,71 m. Najlepszą młociarką okazała się Aleksandra Kufel z AZS UMCS Lublin (62,28 m), a najdalej pchnęła kulą Natalia Klocek z Halszki Szamotuły (15,95 m).

W konkursie rzutu młotem bardzo dobrze zaprezentowała się Aleksandra Goszczyńska, która z wynikiem 48,08 m była siódma. Ta sama zawodniczka słabiej wypadła w rzucie oszczepem 500g kończąc start na eliminacjach. Wynik 35,69 m dał jej 19. miejsce.

Wśród panów najlepiej wypadł Jakub Pająk, który pewnie przeszedł przez eliminacje skoku wzwyż z wynikiem 188 cm. W finale niestety było trochę gorzej. Łowiczanin pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 180 cm i wraz z dwójką innych zawodników został sklasyfikowany na miejscach 11-13.

Dobrze zaprezentował się też jego brat Patryk Pająk, który co prawda swój start w trójskoku zakończył na eliminacjach zajmując 19. lokatę, ale z wynikiem 13,02 m (w. -0,1m/s) aż o 21 centymetrów pobił swój rekord życiowy.

Rekord życiowy w eliminacjach konkursu rzutu młotem 5 kg z wynikiem 51,85 m ustanowił również Jan Gabryelczyk. W finale 17-latek wypadł gorzej i z rezultatem 49,12 został sklasyfikowany na 12. miejscu.

- Start ogólnie uważam za dobry - ocenia Mieczysław Szymajda. - Może nie było jakichś rewelacji, ale ogólnie wszyscy spisali się dość solidnie. Stwierdzenie, iż jestem ogólnie zadowolony, ale mam też pewien niedosyt, chyba najlepiej obrazuje moje odczucia po tym występie.

UKS Błyskawica Domaniewice w gronie 215 klubów w klasyfikacji drużynowej zajął 37. miejsce. To dobry wynik.