Starostwo w Łowiczu ogłosi konkurs na dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Borówku

Starostwo Powiatowe, Starostwo Łowiczu ogłosi konkurs dyrektora Pomocy Społecznej Borówku - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 30/07/2019 13:28
Mirka Czubak

Zarząd Powiatu Łowickiego w najbliższym czasie ogłosi konkurs na dyrektora Domu Pomocy Społecznej im. Krystyny Bochenek w Borówku. Władysław Grzywacz pełniący tą funkcję do tej pory odszedł na emeryturę.

Decyzję o konkursie Zarząd Powiatu musi podjąć po rezygnacji ze stanowiska dyrektora placówki  – Władysława Grzywacza, który po długoletnim prowadzeniu Domu Pomocy Społecznej w Borówku postanowiła przejść na emeryturę.

Do czasu ogłoszenia konkursu na kierownicze stanowisko pełniącą obowiązki dyrektora DPS w Borówku będzie Agniesza Brynkiewicz kierownik dz. Terapeutyczno – Opiekuńczego.

Dom Pomocy Społecznej został utworzony w 1945 roku przez siostry zakonne „Józefitki” i przez siostry był prowadzony do 1946 roku. Następnie został przejęty przez instytucję świecką. Na początku, chwilowo był zlokalizowany w dworku mrodzkim w Brzozowie gm. Bielawy, a potem został przeniesiony do Borówka do zabudowań dziewiętnastowiecznego dworku Meisnerów. Był przeznaczony dla osób starych i samotnych.

W latach 1987 - 1994 został zmodernizowany i rozbudowywany, ale już dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. W 2001 roku ponownie zmieniono jego typ - dla osób przewlekle psychicznie chorych.

Jak poinformował nas Starosta Łowicza, Marcin Kosiorek konkurs ogłoszony zostanie w przeciągu dwóch tygodni, tak aby placówka jak najszybciej zyskała nowego dyrektora.

Reklama

Starostwo w Łowiczu ogłosi konkurs na dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Borówku komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-31 07:51:53

    Ta pani na tym stanowisku ? Czy w starostwie nie mają wiedzy jak obecnie funkcjonuje ten dom ?

  • Gość - niezalogowany 2019-07-31 12:54:28

    Dobra posadka na wiele lat.
    Ciekawe czy treść konkursu będzie pod kandydatkę.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama