Startują rozgrywki Retro Ligi. WKS 10 Pułk Piechoty Łowicz zagra z Lechią Lwów

Piłka nożna, Startują rozgrywki Retro Pułk Piechoty Łowicz zagra Lechią Lwów - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 04/04/2019 10:02
Martyna Czekalska
KWI 06
Stadion im. 10 Pułku Piechoty, ul. Jana Pawła II 3 godz: 17:00

Pięć grup rekonstrukcji historycznych, w tym drużyna występująca pod nazwą WKS 10 Pułk Piechoty Łowicz, weźmie udział w oryginalnym projekcie piłkarsko-historycznym pod nazwą Retro Liga. Pierwsze spotkanie łowickiej drużyny już w najbliższą sobotę (6 kwietnia).

Retro Liga to wyjątkowe rozgrywki, które zostaną zorganizowane w 100. rocznicę powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Projekt jest formą odtworzenia tego co było i przeminęło, namiastką wskrzeszenia przedwojennych rozgrywek piłkarskich opartych na przedwojennych zespołach, przepisach, strojach i klimacie tamtej epoki - opowiada łowiczanin Piotr Marciniak, prezes stowarzyszenia Retro Liga.

W rozgrywkach weźmie udział pięć drużyn utworzonych w większości przez członków grup rekonstrukcji historycznej. Będą oni reprezentowali barwy klubów, które przestały istnieć w 1939 roku. - Nie chcemy by w rozgrywkach występowały kluby istniejące przed wojną i obecnie, gdyż staramy się unikać współczesnych antagonizmów klubowych - wyjaśnia Marciniak.

Oto drużyny, które powalczą w Retro Lidze: Lechia Lwów (odtwarzać ją będą członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 58 Pułku Piechoty z Dzierżoniowa), Wojskowy Klub Sportowy Grodno (Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej z Kozienic), Wojskowy Klub Sportowy 37 Pułku Piechoty z Kutna (Stowarzyszenie Historyczne Pułk37 z Kutna), Wojskowy Klub Sportowy 10 Pułk Piechoty z Łowicza (Stowarzyszenie Historyczne im. 10 Pułku Piechoty z Łowicza), Wojskowy Klub Sportowy Śmigły Wilno (Grupa Rekonstrukcji Historycznej Wolność i Niezawisłość z Warszawy).

Pierwszy mecz WKS 10 PP Łowicz odbędzie się już w najbliższą sobotę (6 kwietnia) na stadionie im. 10 Pułku Piechoty przy ul. Jana Pawła II. Rywalem będzie Lechia Lwów, czyli drużyna pasjonatów wojskowego munduru z Dzierżoniowa (woj. dolnośląskie). Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 17. Zawodnicy zagrają w starych strojach, w odtworzonych butach, według starych przepisów.

Wejście na mecz będzie uwarunkowane zakupem specjalnej cegiełki o nominale 5 zł. Cegiełką będzie gazeta „Retro łowiczanin”, w której znajdą się zarówno informacje przedwojenne, jak i współczesne. Dzieci na mecz wchodzą bezpłatnie.

Dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przekazany na cele łowickiego schroniska dla zwierząt.

Rozgrywki prowadzone będą w systemie mecz i rewanż. W drugim spotkaniu 1. kolejki Retro Ligi WKS Śmigły Wilno zagra z  WKS Grodno.

Reklama

Startują rozgrywki Retro Ligi. WKS 10 Pułk Piechoty Łowicz zagra z Lechią Lwów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama