18°C bezchmurnie

Staże zagraniczne krokiem do kariery zawodowej

Dziś, 18 maja uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa łodzkiego wracają do Łowicza po blisko dwutygodniowych praktykach w Plymouth, w Wielkiej Brytanii.

Nowe doświadczenia zdobywają uczniowie i absolwenci kierunków technik masażysta, technik farmaceutyczny oraz technik usług kosmetycznych . Staże są finansowane przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Ich celem jest nabycie doświadczenia zawodowego, które zostanie potem wykorzystane w pracy zawodowej, a także poprawa kompetencji językowych i używanie języka angielskiego w  prawdziwych sytuacjach jest bardzo dobrym sprawdzianem umiejętnoci językowych.

Mobilność uczniów ZSiPOWŁ w Łowiczu, pomoże im być bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy i podniosie ich samoocenę. Szkoła natomiast potwierdzi swoją opinię instytucji umożliwiającej swoim uczniom wszechstronny rozwój zawodowy.

Uczniowie kierunku technik masażysta odbywają dwutygodniową praktykę zawodową w klubie piłkarskim Plymouth Argyle. Podczas swoich zajęć poznają metody pracy z zawodnikiem w trakcie standardowego okresu treningowego, w okresie startowym, przejściowym jak i po urazach.

Wykonują masaż treningowy z elementami stretchingu, startowy, powysiłkowy oraz inne zabiegi z zakresu odnowy biologicznej jak: masaż pneumatyczny czy krioterapia. Stażyści mają również możliwość uczestniczenia w typowym treningu piłkarskim oraz obserwowania treningu zawodników po kontuzjach. Oprócz ćwiczeń  praktycznych mają także zajęcia teoretyczne z zakresu anatomii i fizjologii wysiłku oraz usprawniania po urazach sportowych na boisku.

Uczniowie kierunku technik farmaceutyczny zdobywają nowe doświadczenia zawodowe w Ośrodku Szkoleniowym angielskiego partnera Tellus Group. Zajęcia teoretyczne obejmują porównanie systemów opieki zdrowotnej polskiej i brytyjskiej, zasady refundacji leków, funkcjonowanie aptek. Podczas zajęć mieli okazje poszerzyć wiedzę i doskonalić umiejętności z ziołolecznictwa, sporządzania leków, farmakoterapii, udzielania porad w zakresie stosowania leków, obsługi klienta. Oprócz zajęć teoretycznych uczestniczą w wycieczkach edukacyjnych.

Odwiedzili m.in. Muzeum Farmacji połączone z ogrodem zielarskim, apteki i centra farmaceutyczne. Ciekawostką podczas zwiedzania muzeum było oglądanie ksiąg z wydawanymi lekami z 1888 r. oraz z czasów II wojny światowej.

Przyszłe kosmetyczki odbywają staż w czterech zakładach kosmetyczno-fryzjerskich na terenie Plymouth. Mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności nabytych w szkole jak i zdobycia nowych doświadczeń w salonach kosmetycznych.

Perfekcyjnie i z wielkim zaangażowaniem wykonują powierzone im zadania m.in.: manicure i pedicure biologiczny, depilację miękkim i twardym woskiem, hennę z regulacją na rzęsy i brwi oraz zabiegi parafiny na dłonie i stopy. Szybko nabywają też nowych umiejętności na przykład z zakresu zdobienia  paznokci 3D. Poznały także różnice standardów prowadzenia salonów kosmetycznych brytyjskich i polskich. 

Staże zagraniczne krokiem do kariery zawodowej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się