Straty po pożarze w budynku przy ul. Podrzecznej sięgają 150 tys. zł

Straż Pożarna, Straty pożarze budynku Podrzecznej sięgają - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 04/10/2019 13:40
Mirka Czubak

Do pożaru w budynku wielorodzinnym przy ul. Podrzecznej doszło dzisiaj, 4 października o godz. 0.35. Ogień pojawił się w kuchni mieszkania na parterze i szybko wymknął się spod kontroli.

W piątkową noc (4 października), łowiccy strażacy, policja oraz pogotowie ratunkowe, zostali zadysponowani do pożaru mieszkania na parterze wielorodzinnego budynku mieszkalnego na ul. Podrzecznej. O zagrożeniu służby zostały powiadomione przed godz. 0.35.

Na miejsce zadysponowano 18 strażaków – 4 zastępy z JRG Łowicz oraz 2 z OSP Łowicz. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali pożar w mocno rozwiniętej fazie. Ogień zniszczył już mieszkanie na parterze, uszkodził drewniane elementy klatki schodowej oraz tynki w mieszkaniu na I piętrze.

Straż pomogła opuścić mieszkanie dwóm osobom mieszkającym na I piętrze budynku, którym ogień odciął drogę ucieczki. W wyniku pożaru poparzeń doznał mężczyzna mieszkający w mieszkaniu w którym wybuchł pożar.
Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był zapłon oleju na patelni w mieszkaniu na parterze a następnie próba ugaszenia go wodą co doprowadziło do nagłego rozprzestrzeniania się ognia.

Niestety konstrukcja kamienicy nie ułatwiała pracy strażakom. Drewniany elementy m.in. klatki schodowej spowodowały, że ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji  obyło się bez strat w ludziach.  Działania na miejscu zakończyły się około godziny 2 w nocy. Łączne straty oszacowano na 150 tys. zł, z czego 100 tys. zł to straty w tkance budynku.

 

Straty po pożarze w budynku przy ul. Podrzecznej sięgają 150 tys. zł komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama