15°C bezchmurnie

Strażacy usuwają skutki porannej nawałnicy

Połamane drzewa, pozrywane dachy i zerwane linie energetyczne to główne skutki burzy, jaka przeszła m.in. nad powiatem łowickim w czwartek (10 sierpnia) nad ranem.

- Najgorsza sytuacja jest w północno-zachodniej i północno-wschodniej części powiatu łowickiego, a więc w gminach Zduny, Kiernozia i Kocierzew Południowy - informuje st. kpt. Arkadiusz Makowski, rzecznik prasowy PSP w Łowiczu.

Poranna burza poczyniła jednak szkody właściwie na terenie całego powiatu. Zgłoszenia dotyczące połamanych i powalonych na jezdnie drzew, zerwanych bądź uszkodzonych dachów budynków czy pozrywanych linii energetycznych cały czas napływają do dyżurnego łowickiej straży pożarnej.

- Mamy bardzo dużo pracy, w działaniach uczestniczą praktycznie wszystkie mobilne jednostki zarówno z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, jak i spoza - mówi st. kpt. Makowski. - Ten armagedon, który przeszedł nad powiatem, jak i całym województwem, narobił naprawdę dużo szkód.

W galerii umieszczamy zdjęcia wykonane w gminie Łowicz. W Bocheniu nawałnica uszkodziła m.in. pomnik Tadeusza Kościuszki i przewróciła przydrożny krzyż, a w Mystkowicach Małych zerwała część dachu.

Strażacy usuwają skutki porannej nawałnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu