Studenckie propozycje zagospodarowania działki przy ul. Miodowej

Zarządy osiedli, Studenckie propozycje zagospodarowania działki Miodowej - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 6
 • Fotka nr 1 z 6
 • Fotka nr 2 z 6
 • Fotka nr 3 z 6
 • Fotka nr 4 z 6
 • Fotka nr 5 z 6
Portal lowicz24.eu 23/09/2017 22:55
Katarzyna Gajda

Mieszkańcy osiedla Górki mieli dziś okazję obejrzeć propozycje zagospodarowania miejskiej działki przy ulicy Miodowej przez studentów IV semestru Instytutu Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej.

Dzisiejsza wystawa jest pokłosiem konkursu, który rozpisał Zarząd osiedla Górki dla studentów architektury PŁ. Wystawa, jak przyznał Lech Aniszewski, członek Zarządu ma na celu pokazanie mieszkańcom alternatywnych dla budowy kościoła, rozwiązań które mogą powstać na spornym terenie.

Jednym z warunków konkursu było stworzenie na działce przy ul. Miodowej osiedlowego domu kultury. Budynek miał być nowoczesny, stylowy, wyróżniający się na tle osiedlowej zabudowy oraz przede wszystkim funkcjonalny. W jego wnętrzu miała znaleźć się jedna duża sala z zapleczem socjalnym, siłownia z zapleczem sanitarnym oraz kilka sal dydaktycznych. Lech Aniszewski przyznał, że niektóre projekty wzbogacone są o zewnętrzne galerie.

Wszystkie propozycje powstały pod okiem promotorów studentów PŁ i mają jedynie charakter poglądowy. Do każdego z nich została opracowana makieta.

- Chcemy pokazać, że w tym miejscu może postać coś fajnego dla mieszkańców. Przygotowane przez studentów propozycje nie są wiążące – dodaje nasz rozmówca.

Do konkursu wpłynęło ponad 20 prac. Większość z nich została dziś, 23 września zaprezentowana pod namiotem na Górkach. Komisja po ich ocenie postanowiła nagrodzić cztery, a kolejne trzy wyróżnić. Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 700 zł otrzymała Klaudia Banaszczyk. Drugie miejsce i 400 zł przypadło Kalinie Kieszniewskiej, zaś trzecie ex aequo Paulinie Drożdż i Julii Mroczyńskiej. Obie studentki otrzymały po 200 zł.

Autorami wyróżnionych projektów są Marina Osmolovska, Aleksandra Wójcik i Oskar Bądzyński.

Ci z Państwa, którzy nie mogli dziś odwiedzić namiotu i obejrzeć propozycji zagospodarowania terenu będą mieli jeszcze do tego okazję. Lech Aniszewski zapowiada kolejne prezentacje wszystkich projektów.

Spór o przeznaczenie miejskiej działki przy ul. Miodowej na Górkach trwa od lat. Diecezja chce w centrum osiedla postawić kościół dla nowej parafii, na który nie zgadzają się mieszkańcy. Decyzja przeznaczenia działki jest w rękach Rady Miejskiej. Nie zapowiada się jednak na to, aby do czasu zbliżających się wyborów cokolwiek drgnęło w tym temacie.

 

Studenckie propozycje zagospodarowania działki przy ul. Miodowej komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-09-24 10:05:25

  Marzenie ścietej głowy, żeby coś takiego fajnego mogło w tym grodzie cebularzy powstać... Ta kwarciana hołota nie potrzebuje takich centr kultury, a kler i tak nie odpuści,będzie kościół i kropka, nie dziś to za rok nie za rok to za 5 lat...

 • Karolina - niezalogowany 2017-09-24 12:14:15

  Osiedle potrzebuje nowoczesnego przedszkola i żłobka w dotychczasowe jest wysłużone, i mało funkcyjne bardzo kiepski dojazd.
  Liczę ze na działce powstanie placówka oświatowa która służyć bedzie przyszłym pokoleniom mieszkańców osiedla górki.
  Gdzie dzieci beda spędzać beda miło swój czas.

 • gość 2017-09-24 19:53:01

  bo tak piszecie o sobie że nie potrzebujecie centr kultury to potem macie to czego nie chcecie i siedzicie później cicho, następnie jesteście za tym czemu byliście przeciwni. Jak chorągiewka na wietrze. Negujące komentarze psują wizerunek miasta. Trzeba tak jak z pozytywnym myśleniem.pisać pozytywnie żeby było widać że mieszkańcy chcą. Jak może mieszkaniec nazywać cebularzami mieszkańców, to on jak jest mieszkańcem tego miasta to też nim może być.

 • gość 2017-09-24 20:09:58

  Mieszkańcy cebularzami a piszący o nich w ten sposób za kogo się uważa ? Jak nie jest mieszkańcem to niech się nie wtrąca. Ja jestem za rozwojem w którymś kierunku ale nie zdania że nic mi się nie podoba i doprowadzać do tego że jest niezrobione nic.

 • gość 2017-09-24 20:28:08

  Kurczę, lubię cebulę prawie w każdej postaci, czy zatem jestem cebularzem. Skoro tak to : Cebularze łączcie się! Myślę, że tam się zmieści osiedlowe centrum kultury, żłobek i przedszkole. Świątynia z pewnością nie. Problem tylko w tym skąd na to wziąć pieniądze - na budowę i na utrzymanie. Może jakieś propozycje w tym zakresie?

 • gość 2017-09-24 20:54:56

  Eureka!!! To wszystko zależy od ludzi, a nie od pieniędzy. Zwłaszcza tych uprawnionych i zobowiązanych wobec prawa czyli władz miasta, a może i tylko i wyłącznie do nich.

 • gość 2017-09-24 23:00:19

  Mam wrażenie że czepiacie się ludzie nie swojego gruntu. Wyzywanie się jest Tu bezpodstawne !!!
  Co będzie to będzie!!!! Świat się nie zawali czy będzie kościół czy żłobek czy może basen!!!. Ja osobiście jestem mieszkańcem osiedla. Nie nazywam się " kwarciana hołota " a byłbym wręcz pierwszy aby tam pójść i na pewno nie tylko ja !!! Bardzo duzo mieszkańców jest przeciw kościołowi dlatego wątpię aby Ksiadz sprzeciwilby się takiej ilości osób . Do tego kościoła poszlyby same emerytki! A utrzymanie kościoła również kosztuje. Poza tym jest ich już bardzo dużo w Łowiczu! Centrum kultury miałoby wzięcie no i oczywiście odwiedzających. Lowicz jest piękny i mamy sporo wycieczkowoczow który z chęcią zapłacili by za bilet wstępu.

 • KAMIL - niezalogowany 2017-09-25 09:55:55

  GDYBY TAK BYŁO JAK PISZESZ TO JUZ DAWNO TEN PLAC BYŁBY ZAGOSPODAROWANY Z WOLĄ MIESZKAŃCÓW!
  NIESTETY BISKUP W SPRAWIE TEJ DZIAŁKI NIE USTĘPUJE MIMO ZE SPRZECIW MIESZKAŃCÓW JEST GIGANTYCZNY I DAWALI TO WIELOKROTNIE DO ZROZUMIENIA WŁADZOM KOŚCIOŁA! ODRZUCIŁ NAWET PROPOZYCJĘ BUDOWY KOŚCIOŁA PRZY ULICY MŁYŃSKIEJ. A CO DO PROPOZYCJI TO KOMPLEKS PRZEDSZKOLE ŻŁOBEK ŚWIETLICA -TAK, SAMA ŚWIETLICA CHORY POMYSŁ!!

 • Gość - niezalogowany 2017-09-25 10:19:42

  Niestety dla Kościoła jesteśmy czeladzim plebsem... Pierwszy komentarz nie dotyka nikogo personalnie, ewentualnie może bodzić intelektualnie i mentalnie. Jest takie stare przysłowie, mniej mów, więcej myśl, a najwięcej rób. Tylko wspólny upór i determinacja może przynieść rezultat.

 • Lukasz - niezalogowany 2017-09-25 12:55:37

  Kamil ma racje switelica chory pomysł Lowicz ma dom kultury.
  Przedszkole i żłobek beda służyć przyszłym pokoleniom.

 • Lech - niezalogowany 2017-09-25 14:10:01

  Do Kamila i Łukasza i nie tylko. Nikt nie mówi, że ma być konkretnie tylko dom kultury. Ta koncepcja- projekty są po to by pokazać mieszkańcom, że możemy mieć coś pięknego jako wizytówkę miasta i co będzie wszechstronne (dla wszystkich mieszkańców nie tylko tej dzielnicy -dzieci, młodzieży dorosłych i osób starszych) oraz by dać wybór mieszkańcom. Po za tym do wszystkich co się wypowiadają - NAJPIERW TRZEBA PRZYJŚĆ, ZOBACZYĆ, POROZMAWIAĆ PÓŹNIEJ OCENIAĆ. Dlaczego się nie cieszycie, że w ogóle jest jakaś inwencja bo do tej pory przez 10 lat BYŁO TYLKO GADANIE I NIKT NIC NIE ROBIŁ. Wciąż tylko narzekacie. Przedszkole owszem przydałoby się bo to obecne na Górkach jest fatalne (sam do niego chodziłem), ale patrząc na dane demograficzne kto za 20-30 lat będzie do niego chodził ??? Co będzie robić obecne pokolenie 20, 30 ,40, 50 latków siedzieć po domach na lipnej emeryturze i czekać na dzień ostateczny jak obecnie ich rodzice? Będą mieli jakąś alternatywę? Jeśli chodzi o pieniądze to trzeba będzie poszukać w budżecie miasta, dotacjach, ale i w inwencji mieszkańców - lepsze to niż niechciany obiekt sakralny tylko w zasadzie z kieszeni mieszkańców.
  Pozdrawiam Lech.

 • gość 2017-09-25 14:38:30

  w sumie ja to przeżyje nawet bez jednego i bez drugiego w tej dzielnicy.

 • Kamil - niezalogowany 2017-09-25 16:59:32

  Do Lecha. Jeżeli uważasz ze niż demograficzny jest przeszkodą do stworzenia kompleksu to możemy odrazu zamknąć przedszkole wiosenka! Ale ja patrze dookoła i widzę mnóstwo młodych ludzi którzy zamieszkują nasze osiedle i niż mnie nie martwi! Ja w Gorkach widzę ogromny potencjał! Jedyna obecnie przeszkoda to kurii która od lat blokuje swoimi decyzjami prace na tym terenie.

 • Lech - niezalogowany 2017-09-25 17:21:38

  Jak widzę nie przeczytałeś mojego drugiego zdania :) Przedszkole jakie jest każdy widzi i nie twierdze, że trzeba zamykać lub nie budować może wystarczyłoby przebudować ale to kwestia dyskusji na później. Najważniejsze teraz jest zmuszenie biskupa do wycofania swoich roszczeń bo tak nic nie będzie.

 • kamil - niezalogowany 2017-09-26 14:01:44

  chociaż co do jednego jesteśmy zgodni!!!

 • Lech - niezalogowany 2017-09-26 15:28:10

  Myślę, że w wielu kwestiach możemy być zgodni trzeba tylko rozmawiać, nie zarzucać i być nastawionym pozytywnie.

 • KAMIL - niezalogowany 2017-09-26 16:55:35

  PÓKI CO WYRAŻAM TYLKO SWOJE OPINIE I NIE MAM NIKOMU NIC DO ZARZUCENIA! PÓKI CO!! ;)

 • Lech - niezalogowany 2017-09-27 17:01:46

  Puki co to trzeba działać (wspólnie), a nie skupiać się tylko na wyrażaniu opinii ;)

 • KAMIL - niezalogowany 2017-09-29 11:33:38

  UWIERZ MI ŻE JEŻELI BEDZIE DECYZJA ŻE KURIA ODPUSCIŁA SOBIE TEN TEREN I BĘDZIE MOŻNA ZACZĄC BUDOWĘ CZY TO PRZEDSZKOLA CZY NAWET NA POCZATEK PARKU(TERENU ZIELONEGO) TO BEDE JEDNĄ Z PIERWSZYCH OSÓB KTÓRE PRZYJDĄ ZE SZPADLEM ŻEBY PRZYSPIESZYĆ TWORZENIE WSPOLNEGO MIEJSCA DLA MIESZKANCOW!! JEDNAK ZNAJĄC ŻYCIE PRZED WYBORAMI RADNYM I BURMISTRZOWI NIE STARCZY COHONES ZEBY ZAKOŃCZYĆ TEN TEMAT!!!!!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama