13°C bezchmurnie

Studniówka w Pijarskim LO (ZDJĘCIA)

Zabawa do białego rana rozpoczęła się dziś (13 stycznia) o godzinie 19 w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju.

Łącznie czterdzieści par zatańczyło klasycznego poloneza do muzyki z "Czasu Honoru". Tematem przewodnim tegorocznej studniówki był tytuł wiersza Kaziemierza Przerwy-Tetmajera pt."Melodia mgieł nocnych“.

Na codzień zwykła sala gimnastyczna, w ten wyjątkowy wieczór, stała się odskocznią do innego wymiaru. Magiczne dekoracje sprawiły, że owa studniówka każdemu zapadnie na długo w pamięci. Pijarskie Liceum Ogólnokształcące jest jedynym w Łowiczu, które zabawę sto dni przed maturą organizuje we własnej szkole, a nie w sali bankietowej. Jest to już dla nich tradycją.

Uczniowie złożyli swoim nauczycielom, wychowawcom, dyrekcji oraz ojcom pijarom kwiaty. Wszyscy przybyli goście, wraz z uczniami i gronem pedagogicznym odmówili krótką modlitwę poprowadzoną przez o. Jerzego Mykałę. - Należy pamiętać, że do szkoły Pijarskiej zawsze się wraca - przypomniał.

Po przemówieniu przedstawiciela rodziców i zabraniu głosu przez dyrektora Przemysława Jabłońskiego młodzież z trzech klas wspólnie zatańczyła poloneza.

Studniówkowa zabawa potrwa do białego rana.

Studniówka w Pijarskim LO (ZDJĘCIA) komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-01-15 15:20:16

    Zdjęcia w dużej mierze z prób, trochę mało sprawiedliwie w stosunku do maturzystów z innych szkół...

  • Gość - niezalogowany 2018-01-16 17:07:13

    Czy zostanie dodane video z części oficjalnej studniówki?

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu