6°C lekkie zachmurzenie

Sukces charytatywnej zbiórki dla Magdy z Łowicza

Wasze sprawy, Sukces charytatywnej zbiórki Magdy Łowicza - zdjęcie, fotografia

Ponad 10 tys. złotych udało się zebrać dla chorej Magdy Więcławskiej w trakcie charytatywnego spływu kajakowego i licytacji na plaży nad Bzurą.

Magdalena Więcławska po raz kolejny przekonała się, że łowiczanie to ludzie o ogromnych sercach. W piątek (17 sierpnia) wypożyczalnia kajaków Na Fali – Kajaki Łowicz postanowiła zorganizować charytatywne wydarzenie dla nastolatki walczącej z nowotworem.

Jak powiedziała nam jedna z organizatorek Kinga Ziółkowska impulsem do działania był wpis Magdy w mediach społecznościowych, w którym podzieliła się ze znajomymi jej pogarszającym się stanem zdrowia. - Ten wpis tak nas ścisnął za serce, że w ułamku sekundy stwierdziliśmy, że musimy pomóc – mówi nasza rozmówczyni.

Forma akcji okazała się strzałem w dziesiątkę. Jej pierwszym elementem był spływ kajakowy ze Strugienic do Łowicza, zaś drugim zabawa na plaży połączona z licytacją. Tylko w spływie wzięło udział 61 osób. Warunkiem uczestnictwa było wrzucenie do puszki 50 zł, jednak już tutaj kajakowicze pokazali, że są szczodrzy.

Podobnie było z osobami, które w piątkowe popołudnie odwiedziły plażę nad Bzurą. Jedną z cenniejszych rzeczy, jaką można było wówczas nabyć była koszulka Maćka Rybusa.

- Do samego końca nie wiedzieliśmy czy ona w ogóle trafi na licytację. 15 minut przed jej rozpoczęciem okazało się, że udało się – mówi Kinga Ziółkowska.

Nasza rozmówczyni przyznaje, że jest bardzo zadowolona z organizacji wydarzenia, jak również z całego jej przebiegu. - Tego dnia dopisało wszystko – pogoda, uczestnicy spływu oraz frekwencja, którą odnotowaliśmy na plaży – dodaje.

Najbardziej jednak cieszy się, że w piątkowy wieczór na plaży nad Bzurą pojawiła się Magda Więcławska. Nastolatka tego dnia miała podawaną kolejna dawkę chemii, którą źle znosi. Jej przyjazd stał pod znakiem zapytania. Wspólnie z mamą przyjechała jednak na plażę, czym sprawiła ogromną niespodziankę organizatorom. Sama otrzymała również dawkę energii, która niewątpliwie podbudowała ją na kolejne trudne chwile.

- Magda była wyraźnie wzruszona sytuacją, a przede wszystkim ludźmi, którzy swoją obecnością poparli inicjatywę imprezy charytatywnej. Ze łzami w oczach dziękowała wszystkim – powiedziała inicjatorka wydarzenia.

Ziółkowska przyznaje, że zorganizowanie spływu i imprezy na plaży połączonej z licytacją nie byłoby możliwe, gdyby nie przyjaciele i instytucje. Choć inicjatorem piątkowej zabawy była wypożyczalnia kajaków Na Fali – Kajaki Łowicz w miejskiej przestrzeni nad Bzurą pojawili się motocykliści z No. 16, druhowie z OSP-RW, trenerzy Soccer Kids, krótkofalowcy z Łowicza czy młodzież z łowickich szkół. Wszyscy oni zapewnili szereg atrakcji, z których korzystali uczestnicy zabawy. Chętnie przy tym wrzucali złotówki do puszek, co przełożyło się na zebranie ponad 10 tys. zł dla chorej Magdy.

 

Każdy kto chciałby wesprzeć Magdę w chorobie może to zrobić wpłacając dowolna kwotę na adres:

Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
ul. Michała Kajki 80/82 lok. 1
04-620 Warszawa
NIP: 9522021000
BANK: BGŻ BNP Paribas Bank Polska SA
Konto złotówkowe:
62 1600 12860003 0031 8642 6001
TYTUŁEM:
Więcławska, 9228
 

 

Sukces charytatywnej zbiórki dla Magdy z Łowicza komentarze opinie

  • Gość ala - niezalogowany 2018-08-20 23:01:53

    Trzeba wpłacić. W Polsce chorowanie jest bardzo kosztowne. Życzè Ci Madziu duuuużo zdrowia i dobrego samopoczucia!

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.