16°C bezchmurnie

Sukces Filipa Iwańskiego

Filip Iwański, uczeń klasy czwartej technikum kształcącego w zawodzie technik organizacji reklamy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu , w piątek 12.01.2018 r. brał udział w eliminacjach okręgowych XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Był jedynym reprezentantem Powiatu Łowickiego w tych eliminacjach.

Zawody okręgowe odbyły się na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego i wzięło w nim udział 48 uczniów z 17 szkół województwa łódzkiego.Organizatorem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, a mecenasami i partnerami są: Ministerstwo Rozwoju, Narodowy Bank Polski, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.Mennica Polska, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem Olimpiady jest upowszechnianie nauki o gospodarce, wiedzy ekonomicznej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, co sprzyja szeroko rozumianej przedsiębiorczości młodego pokolenia i jest to wiedza przydatna każdemu przy podejmowaniu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Uczestnicy Olimpiady odpowiadali na jedno pytanie o charakterze ogólnym, 30 pytań testowych jednokrotnego wyboru oraz rozwiązywali zadanie z analizy finansowej. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi "Wyzwania współczesnego rynku pracy".              

Otwarcia eliminacji okręgowych dokonała pani Elżbieta Ratyńska, Łódzki Wicekurator Oświaty. Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach okręgowych przekazano książkę "Zarządzanie kapitałem ludzkim" autorstwa Marty Juchnowicz.

Filipowi gratulujemy i czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone 10 lutego 2018 roku.

 

Sukces Filipa Iwańskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się