9°C bezchmurnie

Sukces uczniów z Blichu w Białym Dunajcu

Reprezentacja ZSP nr 2 w Łowiczu w składzie Kinga Flis, Marek Molenda i Grzegorz Pacler zajęła II miejsce w X międzypowiatowym konkursie „Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości", którego organizatorem był powiat tatrzański.

W przeddzień Święta Niepodległości w Białym Dunajcu odbył się powiatowy konkurs „Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości”. Wśród reprezentantów 14 szkół z powiatów kartuskiego, poznańskiego, świdnickiego i tatrzańskiego znalazła się reprezentacja uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu.

Trzy dni spędzone na południu Polski zaowocowały drugim miejscem w konkursie, którego tematem wiodącym była rola powstań śląskich i plebiscytów w kształtowaniu się granic II Rzeczypospolitej. Drużyna z Łowicza w składzie Kinga Flis, Marek Molenda i Grzegorz Pacler uległa tylko uczniom z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, która wywalczyła pierwsze miejsce. Na trzecim miejscu podium stanęli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu.

Drużyna swój wstęp zaakcentowała łowickimi strojami, czym wzbudziła zainteresowanie pozostałych uczestników. Uczniowie w nagrodę otrzymali słuchawki bezprzewodowe, historyczną grę edukacyjną oraz książki „Raport Witolda” – relacja rotmistrza Witolda Pileckiego z niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu i płytę CD lokalnego zespołu folklorystycznego „9 sił”.

W trakcie pobytu młodzież z Blichu obejrzała wystawę plakatów o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim i wysłuchała dynamicznego wykładu o Rotmistrzu poprowadzonego przez Małgorzatę Kapiszewską z Fundacji „Gdzie”. Dodatkową atrakcją był wyjazd do Term Szaflary oraz występ zespołu folklorystycznego „9 sił”.

Honorowy patronat nad konkursem sprawował prezydent RP Andrzej Duda.

Sukces uczniów z Blichu w Białym Dunajcu komentarze opinie

  • gość 2017-11-14 19:36:41

    no no

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu