Sukces zrealizowanego projektu unijnego Umiem Więcej

Edukacja, Sukces zrealizowanego projektu unijnego Umiem Więcej - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 07/12/2011 21:28

W restauracji Szkiełka w Łowiczu w dniu wczorajszym odbyło się uroczyste podsumowanie projektu unijnego Umiem więcej. Projekt realizowany był przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łowiczu, a wzięło w nim udział 100 osób.
W uroczystości podsumowującej projekt udział wzięły osoby niepełnosprawne, wychowankowie rodzin zastępczych, młodzież w wieku 15-18 lat pochodząca z rodzin zastępczych, przedstawiciele władz miasta oraz powiatu, przedstawiciele zaprzyjaźnionych stowarzyszeń oraz terapeuci i realizatorzy tegoż projektu.

Gospodarzem spotkania był dyrektor PCPR Łowicz- Robert Wójcik, który podczas powitania dziękował wszystkim z osobna za odniesiony sukces. "Zaczynając nie wiedziałem czy uda nam się ten projekt zrealizować i rozliczyć. To, że tutaj dziś jesteśmy zawdzięczamy wielu osobą i ich zaangażowaniu oraz poświęceniu"- mówił dyrektor.

Burmistrz Krzysztof Kaliński wyraził swoje zadowolenie, że zarówno powiat jak i miasto realizuje i korzysta z projektów unijnych. Podkreślił ważny fakt, że "mimo, iż efektów tych projektów nie widać, nie są one uprzedmiotowione to jednak są bardzo ważne i potrzebne bo przecież CZłowiek to najlepsza inwestycja".

Główną koordynatorką projektu była Małgorzata Janicka, która w rozmowie z nami zdradziła, że został już złożony wniosek na następny projekt na rok 2012.

Podczas trwania i realizowania projektu zostały przeprowadzone min:  kurs wizażu, warsztaty taneczne, kurs prawa jazdy, kurs komputerowy, korepetycje (matematyka, chemia, angielski), turnusy rehabilitacyjne oraz wsparcie psychologa, prawnika a także doradcy zawodowego.

W tym dniu nie zabrakło ogólnych podziękowań, ciepłych słów i gratulacji, dla każdego wykonawcy- uczestnika przygotowany został prezent niespodzianka. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do stołu gdzie przy kolacji, podczas prezentacji multimedialnej mogli powspominać wspólnie spędzony czas.

Małgorzata Janicka- koordynatorka - podkreśla jednak fakt iż składając wniosek np już w listopadzie na następny rok, trzeba w nim przewidzieć kto w nim weźmie udział ( np ile kobiet, mężczyzn, w jakim wieku, w jakich warsztatach), a to w pewien sposób w dalszej realizacji tegoż projektu blokuje dostęp, wzięcia w określonych warsztatach udziału innym osobą

.

Reklama

Sukces zrealizowanego projektu unijnego Umiem Więcej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama