Sukcesy młodych łowickich sportowców w III Ogólnopolskich Halowych Czwartkach Lekkoatletycznych

Lekkoatletyka, Sukcesy młodych łowickich sportowców Ogólnopolskich Halowych Czwartkach Lekkoatletycznych - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 17/12/2018 13:16
Mirka Czubak

13 grudnia w hali COS w Spale odbyły się III Ogólnopolskie Halowe Czwartki Lekkoatletyczne. Ekipa Łowicza reprezentowana była przez sześcioosobową grupę młodych sportowców, w której najwyższą lokatę zajęła Małgorzata Jakóbiec z Błyskawicy zdobywając srebrny medal w skoku wzwyż natomiast wielkim objawieniem okazał się być sprinter UKS GOK Zduny Alan Masłowski.

To właśnie 11-letni Alan rozpoczął starty ekipy z Łowicza rywalizując w biegu na 60 m. W konkurencji tej (w eliminacjach) ustanowił rekord życiowy z wynikiem 8.74. a w finale pobiegł jeszcze szybciej i uzyskał wynik 8.63. 

- Do brązowego medalu zabrakło mu jedynie 0.03 ale wynik ten jak na zawodnika kategorii U12 jest naprawdę rewelacyjny. W tym wieku na hali z naszych łowickich klubów szybciej nie biegał nikt. Jedynie na otwartym stadionie lepszym wynikiem w wieku lat 11 mógł pochwalić się Przemysław Płacheta (późniejszy zawodnik Pelikana, RB Leipzig, aktualnie Podbeskidzie Bielsko Biała), który 14 czerwca 2009r. pobiegł w Warszawie 8.40.  - powiedział Mieczysław Szymajda.

Natomiast Stanisław Znyk dodał - Alan jest w tej chwili zawodnikiem dwóch klubów. W UKS GOK Zduny trenuje biegi sprinterskie a w MUKS Pelikan Łowicz piłkę nożną. W obu dyscyplinach ma ogromny talent. Na pewno piłka wybitnym zawodnikom daje większe możliwości. Trzeba jednak pamiętać, że przebić się do wielkich klubów też nie jest łatwo a sukcesy w tym sporcie zależne są od wielu różnych czynników. Nie tylko od samego zawodnika. Decyzja o tym jaki sport Alan wybierze zależeć będzie jednak od samego Alana i jego rodziców. Decyzję tą uszanuję.

Po występie młodego biegacz miłą niespodziankę sprawiła startująca w skoku w dal uczennica Szkoły Podstawowej w Skaratkach, 12-letnia Gabriela Szuflińska, która z wynikiem 4.33 wywalczyła brązowy medal. 

O taką samą lokatę postarał się również zawodnik Błyskawicy - Szymon Kosma, który w biegu na 1000m (kategoria rocznik 2006) z wynikiem 3.10.81 wywalczył brązowy medal. 

- Wreszcie ktoś przełamał wieloletnią niemoc naszych biegaczy w biegach na średnie dystanse. Sukcesów tutaj nie miałem przez kilkanaście lat. Mam nadzieje, że wreszcie się tutaj coś zmieni" – powiedział Mieczysław Szymajda dodając - dobrze wypadła też kolejna moja zawodniczka 12-letnia Michalina Leszkiewicz, która z wynikiem 47.79 ustanowiła rekord życiowy i zajęła niezłe siódme miejsce.

Niejako na deser emocjonującym występem zaprezentowała się najbardziej doświadczonej w tym gronie Małgosi Jakóbiec, która w konkursie skoku wzwyż spisała się świetnie i z wynikiem 150 cm wywalczyła srebrny medal. Złoto zdobyła Milena Patejuk ze Słupska z wynikiem 160cm a dwa brązowe medale przypadły zawodniczką z miejscowości Wilkasy Kindze Piełka i Wiktorii Wądołowskiej. Obie tez skoczyły po 150cm ale przegrały z Gosią ilością zrzutek. 

- W konkurencji tej druga moja zawodniczka Roksana Jagodzińska z wynikiem 125 cm zajęła 19 miejsce. Można ją trochę wytłumaczyć bo miała przerwę w treningach spowodowaną chorobą -
tłumaczy trener.

 

zdjęcia: Stanisław Znyk i Maciej Jakóbiec

Sukcesy młodych łowickich sportowców w III Ogólnopolskich Halowych Czwartkach Lekkoatletycznych komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama