Sukcesy uczennic z Łowicza i Zduńskiej Dąbrowy w konkursie wiedzy o podatkach

Edukacja, Sukcesy uczennic Łowicza Zduńskiej Dąbrowy konkursie wiedzy podatkach - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal lowicz24.eu 18/04/2019 08:47
Martyna Czekalska

Julia Badłak, uczennica Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu, zajęła trzecie miejsce w finale IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Tytuł finalistek wywalczyły jej koleżanka ze szkoły Michalina Czerwińska oraz Stella Przybylska z ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie.

Finał konkursu odbył się 12 kwietnia w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wzięło w nim udział 49 uczniów zakwalifikowanych z 10 regionów Polski.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu był „podatek dochodowy od osób fizycznych”. Pytania dotyczyły tematyki wszystkich podatków oraz ustawy o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami.

Po zakończeniu konkursu finałowego, który składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej, komisja konkursowa wyłoniła listę jedenastu laureatów. Wśród nich znalazła się Julia Badłak, która zajęła trzecie miejsce. Uczennica II klasy politechniczno-ekonomicznej Pijarskiego LO otrzymała indeksy na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, nagrodę rzeczową oraz pieniężną w wysokości 2 tys. zł.

Tytuł finalistek wywalczyły koleżanka Julii z klasy, Michalina Czerwińska, oraz Stella Przybylska, uczennica III klasy technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie.

Powiat łowicki w ogólnopolskim finale konkursu reprezentowała ponadto Gabriela Anyszewska z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu.

Podczas konkursu uczestnicy wysłuchali wykładu na temat cyberprzestępczości i dopalaczy, który wygłosił przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Młodzież mogła również wziąć udział wycieczce do Sztolni Luiza w Zabrzu.

Konkurs organizowany był przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Ministerstwa Finansów.

Sukcesy uczennic z Łowicza i Zduńskiej Dąbrowy w konkursie wiedzy o podatkach komentarze opinie

  • Janusz - niezalogowany 2019-04-20 08:52:44

    Dziękuję wszystkim nauczycielom którzy wzięli udział w tym wydarzeniu....

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama