Świąteczna Zbiórka Żywności w Łowiczu

Wasze sprawy, Świąteczna Zbiórka Żywności Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 30/11/2019 17:26
Martyna Czekalska

W kilku łowickich marketach trwa Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności im. Marka Edelmana w Łodzi. Akcję wspomagają m.in. harcerze z łowickiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego.

Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana jest w dniach 29-30 listopada w ponad 140 sklepach w województwie łódzkim.

W sobotę w markecie Kaufland spotkaliśmy harcerzy z 111. Łowickiej Drużyny Harcerskiej Wilkor zachęcających klientów do wsparcia akcji. Wręczają im ulotki i odbierają podarowaną żywność. Jak mówi druhna Kinga Kacprowska, harcerze zazwyczaj chętnie biorą udział w takich przedsięwzięciach, ponieważ chcą pomagać potrzebującym.

Świąteczna zbiórka prowadzona jest również w sklepie Mila na Końskim Targu, w Biedronce przy ul. Warszawskiej, Łęczyckiej i Katarzynów, a także w Tesco i Intermarche na łowickich Bratkowicach.

Kosze na żywność znajdują się za sklepowymi kasami. Zbierane są produkty z długą datą ważności, takie jak makaron, olej, konserwy, ryż, mąka, a także przetwory warzywne i owocowe, napoje czy słodycze.

Produkty trafią do Banku Żywności w Łodzi, a następnie do najuboższych mieszkańców regionu. Misją banku jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności oraz zmniejszanie obszarów niedożywienia.

Świąteczna Zbiórka Żywności w Łowiczu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama