Światowy Dzień Wody na łowickim basenie

Pływanie, Światowy Dzień łowickim basenie - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 21/03/2017 13:31

Zakład Usług Komunalnych oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łowiczu zorganizowały zawody pływackie dla uczniów łowickich szkół podstawowych. Sportowa impreza odbyła się dzisiaj (21 marca), w przeddzień Światowego Dnia Wody.

 

 

Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez ONZ w 1992 roku. Chciano w ten sposób zwrócić uwagę na fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

Z okazji święta obchodzonego corocznie 22 marca, w tym roku w Łowiczu po raz pierwszy zorganizowano zawody pływackie dla uczniów szkół podstawowych. Impreza na miejskiej pływalni odbyła się w ramach kampanii ekologicznej prowadzonej przez Zakład Usług Komunalnych. Pracownicy miejskiej jednostki odwiedzają łowickie przedszkola i szkoły, przybliżając m.in. ciekawostki związane z płynącą w kranie cieczą.

Do udziału w zawodach zostali zaproszeni czwartoklasiści z dwóch szkół na terenie Łowicza, SP nr 2 i SP nr 4. - Chcieliśmy sprawdzić, jak to zafunkcjonuje - wyjaśnia Michał Stefańczyk z ZUK. Zapowiada, że zaproszenia uczestnictwa w kolejnych edycjach zmagań na basenie zostaną wysłane również do innych placówek.

Uczniowie ścigali się w dwóch konkurencjach na dystansie 25 metrów: płynąc stylem dowolnym z „ósemką” między nogami oraz z użyciem deski. Medale najlepszym pływakom wręczył burmistrz Krzysztof Kaliński.

Wśród chłopców najlepiej poradził sobie Sebastian Chudzyński, drugi był jego szkolny kolega Sebastian Głowacki (obaj SP 2), a brązowy medal wywalczył Jakub Rychlewski z SP 4. W rywalizacji dziewcząt po złoto sięgnęła Malwina Blus, drugie miejsce zajęła Natasza Kraszewska, zaś trzecie Weronika Durka (wszystkie SP 4).

Reprezentanci „Czwórki” zwyciężyli też w klasyfikacji drużynowej. W nagrodę odebrali puchar przechodni, który pozostanie w ich szkole przynajmniej do drugiej edycji zawodów.

Światowy Dzień Wody na łowickim basenie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama