16°C mgła

Święto Kiernozkiego Dzika 2018 (ZDJĘCIA)

Jak co roku 13 lipca na terenie zespołu pałacowo–parkowego Łączyńskich w Kiernozi odbył się Dzień Kiernozkiego Dzika. Impreza organizowana jest od 2005 roku i cieszy się niesłabnącą popularnością.

Kiernoz (czyli dzik) to od wieków symbol tych rejonów. Właśnie od niego wywodzi się nazwa miejscowości, a jego wizerunek widnieje w herbie Kiernozi. Nie dziwi więc, że mieszkańcy gminy tak hucznie świętują ten dzień. 

Dzisiejsze Święto Dzika rozpoczęło się o godzinie 17.00  przywitaniem przez wójt Beatę Miazek przybyłych na imprezę gości. Po części oficjalnej sceną zawładnęły trzy urocze wokalistki zespół Eme Retro. Niestety podczas ich występu nastąpiła awaria prądu i na kilka minut wokalne trio musiało zejść ze sceny. Na szczęście usterkę szybko naprawiono i po chwili z głośników znów rozbrzmiewał ich śpiew. Na scenie wystąpił również zespół disco polo Bayera oraz Effect.

Jak co roku największą atrakcją kiernozkiego święta jest konsumpcja pieczonych dzików, które funduje Koło Łowieckie “Orzeł” oraz gmina. Ta tradycja ma z roku na rok coraz więcej fanów. Tym razem upieczono i podzielono aż cztery dorodne kiernozy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również konkursy - bieg z dzikiem, rzut dzidą do dzika i przeciąganie liny. Zgromadziły one tłum kibicujących fanów tych kiernozkich rywalizacji. W trakcie dzielenia dzika, rozdano nagrody za udział w tych rywalizacjach oraz za drużynowy konkurs „Kocham  Cię Kiernozio”.

Wiele atrakcji czekało na najmłodszych.  Kolorowe dmuchańce, trampoliny, quady, malowanie twarzy czy zaplatanie kolorowych warkoczyków to tylko nieliczne z nich. 

Obecnie trwa zabawa taneczna, która potrwa do godziny 1, a na scenie gra zespół Diwers.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.


 

Święto Kiernozkiego Dzika 2018 (ZDJĘCIA) komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-07-14 16:21:26

    Liczba zdjęć robi wrażenie tyle że 1/3 to praktycznie takie same. Nie ilość a jakość sie liczy!

Dodajesz jako: Zaloguj się