Sympozjum naukowe w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu

Portal lowicz24.eu 17/05/2018 11:36
Martyna Czekalska

„Myśląc o Polsce” to tytuł XIV Seminarium naukowego, które odbywa się dziś (17 maja) w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu.

Tegoroczne sympozjum naukowe tematyką nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gości konferencji przywitał rektor WSD w Łowiczu ks. dr Sławomir Wasilewski.

W programie konferencji znalazły się trzy wykłady. Prelekcję pt. „Kościół polski wobec Niepodległości” poprowadził prof. dr hab. Wiesław Jan Wysocki, historyk i honorowy obywatel Łowicza.

Kapucyn o. Gabriel Bartoszewski wygłosił wykład pt. „Przez ojczyznę ziemską do Ojczyzny w niebie. Patriotyzm w życiu i pismach bł. Honorata Koźmińskiego”. Zakonnik był wicepostulatorem w wielu ważnych procesach beatyfikacyjnych, m.in. bł. Honorata, który jest jednym z patronów diecezji łowickiej.

Przemówienie nt. „Działalność świętych i błogosławionych na rzecz odzyskania niepodległości” wygłosiła dr Monika Waluś, doktor teologii i wykładowca dogmatyki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz wyższych seminariach duchownych w Krakowie i Płocku.

Po części wykładowej przewidziano przerwę kawową, a następnie panel dyskusyjny z udziałem wykładowców. Na zakończenie, zaplanowane około godziny 13:15, głos zabierze biskup ordynariusz diecezji łowickiej Andrzej Franciszek Dziuba.

Organizatorami sympozjum są Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach.

Sympozjum naukowe w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama