Sześć firm walczy o budowę zakładu odpadów w Piaskach Bankowych

Inwestycje, Sześć walczy budowę zakładu odpadów Piaskach Bankowych - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 06/12/2016 09:44

Sześć ofert wpłynęło do biura Związku Międzygminnego „Bzura” w odpowiedzi na ogłoszony we wrześniu przetarg na „Budowę Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Piaskach Bankowych”.

 Do końca przyszłego roku ZM „Bzura” chce wybudować Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Piaskach Bankowych w gminie Bielawy. Ten znajdować się ma na obszarze około 13 ha i składać się będzie z trzech głównych części: sortowni odpadów komunalnych, kompostowni oraz kwater składowania odpadów.

Całkowita wartość inwestycji opiewać ma na kwotę blisko 57 mln zł. Złoży się na nią wkład własny związku (składki członkowskie), preferencyjna pożyczka z WFOŚiGW w Łodzi (ok. 22,7 mln zł) oraz dotacja z WFOŚiGW (ok. 19,9 mln zł). To czy pierwsze odpady do nowoczesnego zakładu trafią na początku 2018 roku zależy w dużej mierze od postępowań przetargowych.

We wrześniu związek skupiający 20 gmin z północnej części województwa łódzkiego ogłosił przetarg na budowę zakładu. Do 1 grudnia wpłynęło sześć ofert. Najtańszą złożyło warszawskie konsorcjum wykonawców Limba sp. zo.o. i Ekonova S.A., które swoje prace wyceniło na blisko 54,5 mln zł. Dla kontrastu najdroższa oferta opiewa na kwotę ponad 71 mln zł i należy do konsorcjum Instal Warszawa w partnerstwie z Pribo-ebp z Ełku.

Komisja przetargowa ma dwa miesiące na rozpatrzenie ofert.

 

Sześć firm walczy o budowę zakładu odpadów w Piaskach Bankowych komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama