Szlakiem miejsc niezwykłych do Łowicza. Bazylika katedralna okiem kamery

Portal lowicz24.eu 09/03/2018 11:55
Martyna Czekalska

Bazylika katedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Łowiczu jest tematem jednego z odcinków cyklu „Szlakiem miejsc niezwykłych: Pomniki Historii”. Materiał można obejrzeć w internecie.

Łowicka świątynia nazywana „Wawelem Mazowsza” trafiła na listę pomników historii w 2012 roku. To wyróżnienie przyznawane jest zabytkom o szczególnej wartości oraz dużym znaczeniu dla dziedzictwa kulturalnego Polski.

- Od początku XVI wieku dla najważniejszych duchownych w kraju ówczesna kolegiata przez prawie 200 lat była świątynią rezydencjalną. To w jej murach odbywały się synody, decydowano o najważniejszych sprawach Kościoła i Rzeczpospolitej - słyszymy w programie.

Gośćmi prowadzącej Katarzyny Sanockiej są ks. Stanisław Majkut, kustosz skarbca łowickiej bazyliki, oraz Marzena Bajon z Muzeum Diecezjalnego w Łowiczu.

Szlakiem miejsc niezwykłych do Łowicza. Bazylika katedralna okiem kamery komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama