Szpital i opieka społeczna, Szpital Łowiczu przed kolejnymi remontami - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 18/04/2017 18:18

Jeszcze w tym roku władze powiatu łowickiego chciałyby rozpocząć prace związane z przebudową oddziału położniczo-ginekologicznego ZOZ oraz rozbudować poradnię rehabilitacyjną szpitala o dodatkowe pomieszczenia z przeznaczeniem m.in. na pracownię histopatologii.

 

 


Jutro Zarząd Powiatu Łowickiego przedłoży na ręce radnych wniosek o wprowadzeniu do budżetu trzech zadań inwestycyjnych w łowickim szpitalu. Pierwszy dotyczy przebudowy oddziału położniczego, ginekologicznego i neonatologicznego. Inwestycja oszacowana została na 750 tys. zł. Kolejne to rozbudowa i przebudowa poradni rehabilitacyjnej o dodatkowe pomieszczenia i pracownię histopatologii wraz z zagospodarowaniem terenu. Zadanie kosztować ma 350 tys. zł. Ostatnie to rozbudowa oddziału wewnętrznego z pododdziałem geriatrycznym, dyspozytornię, garaż i podjazd dla karetek. Za 400 tys. zł zagospodarowany zostanie także teren wokół placówki zdrowia.

Starosta Krzysztof Figat podczas dzisiejszego posiedzenia komisji zdrowia przyznał, że inwestycje sfinansowane zostałyby ze środków pochodzących ze sprzedaży mienia. Ponadto powiat na dwie będzie chciał pozyskać środki zewnętrzne. W ocenie starosty przebudowa oddziału położnoczo-ginekologicznego i przebudowa poradni rehabilitacji to zadania, które jest szansa zrealizować w tym roku. Warto jednak zauważyć, że samo przygotowanie dokumentacji projektowej i przeprowadzenie przetargu jest czasochłonne, niemniej jednak przeprowadzone remonty zdecydowanie poprawią komfort pacjentów i pracy personelu. Ogłoszenia przetargu można się spodziewać latem. 

Przypomnijmy, że niespełna miesiąc temu w szpitalu przy ul. Ułańskiej zakończył się remont oddziału wewnętrznego z pododdziałem kardiologicznym i laboratoria.

Wymienione zadania nie będą jedyne, które powiat zamierza przeprowadzić w najbliższych miesiącach. W ramach zadania „Przebudowa dróg celem zwiększenia bezpieczeństwa na terenie powiatu” za kwotę 370 tys. zł wykonana zostaną m.in. nakładki na odcinku drogi w Mysłakowie oraz między Zawadami a Parmą, przebudowane zostaną pobocza w Bobrownikach oraz wykonane chodniki.

 

Szpital w Łowiczu przed kolejnymi remontami komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama