Szykują prezenty dla kutnowskiego domu dziecka

Stowarzyszenia, Szykują prezenty kutnowskiego dziecka - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 16/12/2016 15:26

Jeszcze przez kilka dni potrwa świąteczna zbiórka dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Tęcza” w Kutnie. Pomysłodawczynią akcji jest łowiczanka Dominika Pastwa.

 

 

Chyba wszyscy lubimy otrzymywać podarunki. Na święta lub bez okazji. Być może z czasem dostrzegamy, że radość daje nie tylko rozpakowywanie prezentów. Równie fajne, a może nawet fajniejsze jest wręczanie upominków. Teraz każdy z nas może zostać świętym Mikołajem dla dzieci i młodzieży z kutnowskiego domu dziecka.

- Pomysł, żeby w ogóle pomoc narodził się wraz z pierwszą akcją Szlachetnej Paczki w Łowiczu, czyli 3 lata temu - opowiada Dominika Pastwa, inicjatorka świątecznej zbiórki. Od początku angażowała się w ogólnopolską akcję charytatywną, przygotowując paczkę wspólnie z grupą znajomych. - Wiem, że Szlachetna Paczka ma wielu sympatyków, tym samym rodzinom ktoś pomoże. Wtedy pojawiły się myśli o domu dziecka - wspomina Dominika. Postanowiła, że w tym roku przygotują prezenty dla podopiecznych kutnowskiej „Tęczy”. To najbliższa placówka tego typu w okolicach Łowicza.

Jak powiedziała nam dyrektor Dorota Ćwirko-Godycka, w placówce przebywa obecnie 32 wychowanków w wieku od ósmego do dziewiętnastego roku życia. - Na pewno przydadzą nam się wszelkiego rodzaju ubrania. To przecież młodzież, która chce się fajnie ubierać - nie ukrywa pani dyrektor. Podopieczni domu dziecka na pewno ucieszyliby się z dwóch przenośnych komputerów, a dziewczęta z suszarki czy lokówki do włosów. Mile widziane są również kosmetyki, książki i artykuły papiernicze.

Świąteczna zbiórka potrwa jeszcze tylko do 20 grudnia (wtorek). Osoby, które chciałyby przyłączyć się do akcji powinny koniecznie zajrzeć na stronę grupy na portalu facebook. Dołączyło do niej ponad 50 osób, nie tylko z Łowicza. - Jestem świadoma, że mam zaplecze w postaci wspaniałych ludzi, którzy nigdy mnie nie zawodzą. Ba, przychodzi koniec listopada i dostaję wiadomości z zapytaniem "co robimy w tym roku?" - cieszy się Dominika.

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Tęcza” najczęściej może liczyć na wsparcie firm, organizacji czy szkół. Przed rokiem podopieczni dostali prezenty od jednej z polskich rodzin mieszkającej w Belgii. - Zbiórki organizowanej przez osoby prywatne na taką skalę jeszcze nie mieliśmy - przyznaje Dorota Ćwirko-Godycka.

Szykują prezenty dla kutnowskiego domu dziecka komentarze opinie

  • zośka - niezalogowany 2016-12-16 17:47:35

    no i dla takich instytucji min. powinna być szlachetna paczka, caritas itp. Brawo w 100% popieram taką działalność i życzę sukcesów. A nie dla rodzin co dostają 3 tys z GOPS, 5 tys. 500+ (duuuuża wielodzietność) jeszcze caritas, dary od zakonnic!!! i co jeszcze może mieszkania na własność bez opłat itp. - to już żenada....

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama