6°C lekkie zachmurzenie

Targi akademickie w I LO

Tegoroczni maturzyści mieli dziś, 13 marca okazję poznać oferty kształcenia 11 uczelni wyższych, które zaprezentowały się podczas Akademicki Targów Edukacyjnych Uczelni Wyższych i Szkół Policealnych.

Po raz pierwszy w I Liceum Ogólnokształcącym w Łowiczu, z inicjatywy Społecznej Akademii Nauk w Łodzi odbyły się targi akademickie dla maturzystów. Swoją ofertę w murach placówki przy ulicy Bonifraterskiej reklamowało 11 uczelni i szkół policealnych z Łodzi, Warszawy, Poznania i Torunia.

Wśród nich znalazło się stoisko Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, który planuje uruchomienie policealnego Technikum Usług Kosmetycznych. Nowy szkoła przy Powstańców zainauguruje swoją działalność we wrześniu tego roku. Techniku zamierza kształcić w systemie stacjonarnym oraz zaocznym.

Akademickie Targi Edukacyjne Uczelni Wyższych i Szkół Policealnych cieszyły się sporym zainteresowaniem. Otwarcia dokonali Dorota Dziekanowska, dyrektor I LO, Sylwia Walkiewicz, dyrektor wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym w Łowiczu oraz Mariusz Glinkowski, przedstawiciel łódzkiej uczelni.

Targi akademickie w I LO komentarze opinie

  • gość 2018-03-13 15:05:16

    takie targi to coś wspaniałego, 3 lata temu byłam u siebie w mieście, i zdecydowałam się na kierunek policealny a dopeiro później jak już miałam wiekszą swiadomosc to zaczęłam studia. Skonczyłam technik informatyka w żaku i jestem bardzo zadowolona. szkoły policealne to dobra decyzja

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.