Technicy z Blichu na edukacyjno-kulturalnym wyjeździe

Edukacja, Technicy Blichu edukacyjno kulturalnym wyjeździe - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 27/09/2017 11:52
Katarzyna Gajda

Tajemnice Polskiego Radia, pamiątki z historii i fenomenalny musical w technologii 3D pt. „Romeo i Julia” w Teatrze „Studio Buffo”- tak w skrócie można opisać wycieczkę uczniów ZSP nr 2.

W miniony piątek (22.09) uczniowie klasy II kształcącej w zawodach: technik agrobiznesu , technik mechanizacji i agrotroniki w ZSP nr 2 wraz z nauczycielami Pauliną Dróżdż i Grzegorzem Słomą mieli  możliwość zapoznać się z pracą dziennikarzy w Polskim Radiu.

- To już kolejny taki wyjazd, który ma na celu poszerzanie wiedzy na temat mediów funkcjonujących w kraju. Agnieszka Ciecierska – reporter PR bardzo ciekawie opowiadała o pracy w radiu. Młodzież miała okazję zobaczyć pomieszczenia konferencyjne, studia nagrań i realizacji programów, posłuchać fragmentu audycji oraz podpatrzeć jak zostaje ona realizowana – informuje Grzegorz Słoma.

W trakcie wyjazdu młodzież odwiedziła Muzeum Wojska Polskiego, gdzie obejrzała zbiory muzealne i wysłuchała wykładu przewodnika. Stałym punktem blichowskich wycieczek jest wizyta w Teatrze Buffo.

Tym razem uczniowie zobaczyli przedpremierowy musical  „Romeo i Julia” w technologii 3 D. Warto dodać, że to najnowsza produkcja Janusza Józefowicza. Niesamowite efekty dźwiękowe, wizualne, padający na scenie deszcz, fenomenalna gra aktorów sprawiły , że widzowie oglądali spektakl z zapartym tchem, a co chwilę  w teatrze  dało się słyszeć gromkie brawa.  

Po spektaklu uczniowie  mieli możliwość spotkać się i porozmawiać z odtwórcami  głównych ról – Magdaleną Dąbkowską (Julia), Mateuszem Jakubcem (Romeo) oraz Pawłem Orłowskim (Merkucjo).  Aktorzy opowiadali o próbach, przygotowaniach do spektaklu, następnie wpisali się do Kroniki Szkolnej i zrobili wiele pamiątkowych zdjęć.

Technicy z Blichu na edukacyjno-kulturalnym wyjeździe komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama