27°C bezchmurnie

Termin składania wniosków do budżetu obywatelskiego przedłużony!

Gospodarka, Termin składania wniosków budżetu obywatelskiego przedłużony! - zdjęcie, fotografia

Nie do 16, a do 28 maja potrwa nabór pomysłów do 2. edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego na 2019 rok. Urząd Marszałkowski przychyla się do prośby mieszkańców i przedłuża termin składania wniosków.

- Robimy to na prośbę pomysłodawców, którzy prosili o dodatkowy czas, aby lepiej przygotować swoje wnioski. Mało tego: aby ułatwić zgłaszanie wniosków na stronie www.bo.lodzkie.pl uruchomiliśmy specjalny generator, który usprawnia wypełnienie formularza zgłoszeniowego – informują pracownicy wydziału informacji i komunikacji społecznej łódzkiego urzędu.

Dzięki niemu nie przekroczymy limitu wyrazów i nie zapomnimy o konieczności wypełnienia wszystkich obowiązkowych punktów. Nie trzeba też samemu wyliczać kosztów, obecnie generator dopilnuje, by łączne kwoty mieściły się w odpowiednich limitach.

- Pierwsza pilotażowa edycja Budżetu Obywatelskiego okazała się sukcesem, dlatego Samorząd  Województwa Łódzkiego postanowił zorganizować kolejną. O 3 mln zł zwiększona została także pula środków, która wyniesie w sumie 8 mln zł – informuje Witold Stępień. Liczymy w szczególności na  projekty społeczne, prozdrowotne, kulturalne, edukacyjne, sportowe, turystyczne czy ekologiczne, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego – dodaje marszałek województwa łódzkiego i zachęca do zgłaszania pomysłów i podglądania tych, które już udało się zrealizować w ramach pierwszej edycji budżetu.

W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego Urząd Marszałkowski na zadania zgłoszone i wybrane przez obywateli przeznaczył 5 mln zł. Mieszkańcy zgłosili ponad 300 projektów, a w  głosowaniu oddali ponad 102 tys. głosów. Do realizacji w pilotażowej edycji wybrano 32 zadania.

 

Termin składania wniosków do budżetu obywatelskiego przedłużony! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się