To już 9. Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich w Łowiczu (ZDJĘCIA, WIDEO)

Portal lowicz24.eu 16/11/2019 16:10
Mirka Czubak

Tematem przewodnim tegorocznego Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Pijarskich, który od wczoraj (15 listopada) trwa w Łowiczu jest dekalog. To już 9. edycja trzydniowego przeglądu grup teatralnych organizowanego w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu. Tak licznie zebranej widowni mógłby im pozazdrościć niejeden profesjonalny teatr.

Oficjalnie otwarcie dziewiątej edycji przeglądu rozpoczęło się w piątek o godzinie 20:00. Następnie uczestnicy corocznego spotkania wzięli udział w konferencji dziennikarza Krzysztofa Miklasa.

Dzisiejszy dzień (16 listopada) to praktycznie maraton teatralny. Już od godziny 9:00 na scenie prezentują się grupy teatralne m.in. ze Skierniewic, Katowic, Elbląga, Warszawy, Rzeszowa oraz młodzież z Łowicza.

Gospodarze przeglądu zaprezentowali się w spektaklu „Gość oczekiwany” w reżyserii Anny Wiercioch. To adaptacja sztuki Zofii Kossak-Szczuckiej z 1948 roku. Sztuka ta była bardzo bliska papieżowi Janowi Pawłowi II, który jako młody wikary prowadził w Niegowici amatorski zespół teatralny i z nim właśnie wystawił tę sztukę.  

Spektakl jest przypowieścią o wierze, nadziei, pokorze a także o pysze i głupocie ludzkiej. Popołudniowe przedstawienie uczniów pijarskiej zmuszało do refleksji nad własnym postępowaniem w codziennym życiu i określeniu, co jest w nim ważniejsze – pieniądze, sława, wysoka pozycja społeczna, czy może życie zgodne z nauką Jezusa.

Przegląd zakończy się jutro , 17 listopada (niedziela) po mszy świętej o godz. 9:30.

To już 9. Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich w Łowiczu (ZDJĘCIA, WIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama