Tomasz Wieteska z nowym rekordem w biegu na 200 metrów

Lekkoatletyka, Tomasz Wieteska nowym rekordem biegu metrów - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 26/08/2019 09:39
Martyna Czekalska

Zawodnik UKS Błyskawica Domaniewice Tomasz Wieteska poprawił o 1,01 sekundy rekord życiowy w biegu na 200 metrów. Nowa życiówka łowickiego sprintera wynosi 23,41 s.

Tomasz Wieteska ustanowił nowy rekord na Wakacyjnym ogólnopolskim lekkoatletycznym w Sieradzu, który odbył się 18 sierpnia.

Łowiczanin swoje starty rozpoczął od biegu na 100 metrów. W pierwszej serii eliminacyjnej uzyskał rezultat 11,48 s (w. +1,0 m/s). W finale Tomasz pobiegł jeszcze szybciej i z czasem 11,45 s (w.- 0,1 m/s) zajął trzecie miejsce. Triumfował ubiegłoroczny halowy mistrz Polski U20 w biegu na 60 m Szymon Woźniak (AZS AWF Katowice, czas 11,21 s), a drugi był Mateusz Grąbczewski (WLKS Wrocław, czas 11,26 s).

Sprinter z Łowicza wystąpił też w rozgrywanym seriami na czas biegu na 200 metrów. W pierwszej serii Tomek zajął pierwsze miejsce i z czasem 23,41 s (w. - 1,3 m/s) o 1,01 s pobił swój rekord życiowy. Po rozegraniu trzech serii podopieczny Stanisława Znyka został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Pierwszą lokatę zajął aktualny halowy mistrz i rekordzista świata z biegu sztafetowego 4x400m Łukasz Krawczuk (Śląsk Wrocław, czas 21,71 s), drugi był Łukasz Połczyk (KS SMS Szklarska Poręba, czas 22,07 s), a trzeci wicemistrz Europy juniorów na 400 m z 2017 Tymoteusz Zimny (WKS Śląsk Wrocław, czas 22,17 s).

- Start Tomka uważam za udany. W biegu na 200 metrów silny przeciwny wiatr uniemożliwił mu złamanie bariery 23 sekund, chociaż i tak życiówka została zrobiona. Na 100 metrów do rekordu życiowego zabrakło 0,10 sekundy , ale myślę, że o ile w najbliższym czasie przeciwnie wiejące wiatry, które są zmorą sprinterów, nie pokrzyżują naszych planów, to ten rekord również zostanie bez większego problemu poprawiony – skomentował trener Stanisław Znyk.