Tradycją splecione - stroje ludowe województwa łódzkiego. Program Europejskich Dni Dziedzictwa w Łowiczu

Warsztaty, Tradycją splecione stroje ludowe województwa łódzkiego Program Europejskich Dziedzictwa Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 03/09/2019 14:23
Mirka Czubak
WRZ 13
Muzeum w Łwoiczu ul. Stary Rynek 3/5 godz: 09:00

Pod hasłem „Polski Splot” przebiegną tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. To już 27. edycja wydarzenia w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

13 września (piątek), Muzeum w Łowiczu zaprasza na kolejną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa. To obecnie największy w Europie projekt społeczny, kulturalny i edukacyjny, którego celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej.

Nawiązując do tematu tegorocznych obchodów EDD „Polskie sploty”, muzeum w Łowiczu przygotował atrakcyjny program kulturalny pt: „Tradycją splecione - stroje ludowe województwa łódzkiego”

W godzinach 9.00, 11.00, 13.00 odbędą się warsztaty tkackie dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć uczestnicy wykonają własnymi siłami kawałek tkaniny samodziałowej na mini krosnach w formie tradycyjnego pasiaka. Warsztaty będą również okazją do zapoznania się z dawnymi technikami tkackimi i poznaniem oryginalnych przyrządów używanych niegdyś w tkactwie. Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr. tel. 46 8373928 wew. 36

Kolejną atrakcją jaka czeka na łowiczan tego dnia w muzeum przy Starym Rynku jest wykład „Różnorodność strojów ludowych na terenie województwa łódzkiego”, który wygłosi Alicja Woźniak. Prelegentka jest jedną z największych znawczyń strojów ludowych z Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi.

Zachęcamy do wzięcia udziału w obchodach Europejskiego Dnia Dziedzictwa, to doskonały sposób na spędzenie rodzinnego weekendu oraz okazja do poznania lokalnej historii i sztuki. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Tradycją splecione - stroje ludowe województwa łódzkiego. Program Europejskich Dni Dziedzictwa w Łowiczu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama