Tradycją splecione - stroje ludowe województwa łódzkiego. Program Europejskich Dni Dziedzictwa w Łowiczu


Portal lowicz24.eu
Autor: Mirka Czubak
03/09/2019

Warsztaty Łowicz
  • 13WRZ

    Kiedy: , godzina: 09:00
    Gdzie: Muzeum w Łwoiczu ul. Stary Rynek 3/5

Pod hasłem „Polski Splot” przebiegną tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. To już 27. edycja wydarzenia w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

13 września (piątek), Muzeum w Łowiczu zaprasza na kolejną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa. To obecnie największy w Europie projekt społeczny, kulturalny i edukacyjny, którego celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej.

Nawiązując do tematu tegorocznych obchodów EDD „Polskie sploty”, muzeum w Łowiczu przygotował atrakcyjny program kulturalny pt: „Tradycją splecione - stroje ludowe województwa łódzkiego”

W godzinach 9.00, 11.00, 13.00 odbędą się warsztaty tkackie dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć uczestnicy wykonają własnymi siłami kawałek tkaniny samodziałowej na mini krosnach w formie tradycyjnego pasiaka. Warsztaty będą również okazją do zapoznania się z dawnymi technikami tkackimi i poznaniem oryginalnych przyrządów używanych niegdyś w tkactwie. Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr. tel. 46 8373928 wew. 36

Kolejną atrakcją jaka czeka na łowiczan tego dnia w muzeum przy Starym Rynku jest wykład „Różnorodność strojów ludowych na terenie województwa łódzkiego”, który wygłosi Alicja Woźniak. Prelegentka jest jedną z największych znawczyń strojów ludowych z Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi.

Zachęcamy do wzięcia udziału w obchodach Europejskiego Dnia Dziedzictwa, to doskonały sposób na spędzenie rodzinnego weekendu oraz okazja do poznania lokalnej historii i sztuki. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

 
Tradycją splecione - stroje ludowe województwa łódzkiego. Program Europejskich Dni Dziedzictwa w Łowiczu - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Warsztaty


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu