15°C bezchmurnie

Tragedia w Zielkowicach. Nie żyje młody mężczyzna

Młody mężczyzna utopił się w rzece w podłowickich Zielkowicach. Do tragedii doszło dzisiaj (5 sierpnia) wieczorem.

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych od osób obecnych na miejscu zdarzenia dowiedzieliśmy się, że ofiarą jest 28-letni mężczyzna. To najprawdopodobniej mieszkaniec powiatu łowickiego.

Z zasłyszanych relacji wynika, że najpierw jeden z mieszkańców Zielkowic zauważył coś leżącego nad rzeką. Poszedł to sprawdzić. W pobliżu mostku zobaczył leżący skuter, a w wodzie topielca. Na miejsce wezwano policję.

Policjanci wyciągnęli młodego mężczyznę na brzeg i rozpoczęli reanimację. Mimo próby przywrócenia czynności życiowych, chłopaka nie udało się uratować. Lekarz stwierdził jego zgon.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mężczyzna miał mieć na głowie kask. Na miejscu znaleziono też drugi kask. Strażacy przeczesywali teren w poszukiwaniu drugiej osoby, która mogła uczestniczyć w zdarzeniu.

Jak mówią nam mieszkańcy, woda w rzece jest płytka, a brzeg - mocno porośnięty. Jeden z nich wspomina, że kilkanaście lat temu w tym samym miejscu utopił się mężczyzna.

AKTUALIZACJA (6.08.2017)

Policja została zawiadomiona o zdarzeniu w sobotę około godziny 20:23.

- Wyjaśniamy okoliczności zgonu 28-letniego mieszkańca powiatu łowickiego, którego ciało zostało znalezione w rowie melioracyjnych w Zielkowicach - mówi podkom. Urszula Szymczak, rzecznik prasowy łowickiej policji.

Trwa prokuratorskie śledztwo, które wyjaśni przyczyny śmierci młodego mężczyzny. Na razie więc jest za wcześnie by stwierdzić, że przyczyną było utonięcie. Zwłoki chłopaka na polecenie prokuratora zostały zabezpieczone do badań.

- W okolicy został znaleziony motorower, najprawdopodobniej należący do mężczyzny - potwierdza podkom. Szymczak.

Miejsce zdarzenia mapa Łowicz


Tragedia w Zielkowicach. Nie żyje młody mężczyzna komentarze opinie

  • Tol - niezalogowany 2017-08-12 16:54:53

    Chyba dwa lata temu w podobny sposób zginàł chłopiec, uczeń szkoły w Dàbkowicach. Podobno utopił się w płytkim rowie w Bocheniu.Chcieli szybciutko umorzyć, podobno matka chłopaka walczyła o wszczęcie śledztwa...

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu