Szpital i opieka społeczna, Transplantologia szansą dłuższe życie - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
Portal lowicz24.eu 21/11/2016 09:17

Transplantologia była tematem sesji popularno-naukowej, zorganizowanej dla uczniów, nauczycieli i słuchaczy Łowickiego Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego.

 

 

W ubiegłym tygodniu w ŁCKU przy ul. Ułańskiej odbyła się sesja popularno-naukowa na temat transplantologii. Poprowadził ją mgr Zbigniew Wojda, koordynator do spraw transplantacji KSA MON w Warszawie. Jak sam mówił transplantologia to jedna z najmłodszych i, jak często mówią sami chirurdzy, najtrudniejsza z dziedzin współczesnej medycyny. Choć przez kilka dekad osiągnęliśmy w niej ogromne postępy, nadal czeka na swoich pionierów. Transplantologia równocześnie obrosła wieloma mitami, tymczasem rzetelna wiedza to najlepsze lekarstwo na strach. Prelegent szeroko i wyczerpująco opowiedział o zagadnieniach związanych z przeszczepami, zaś uzupełnieniem wypowiedzi były pytania zadawane przez uczestników.
 

W spotkaniu uczestniczyła pacjentka, która 14 lat temu z powodzeniem przeszła operację przeszczepienia wątroby. Spotkanie dla uczniów, nauczycieli i słuchaczy ŁCKU zorganizowała Grażyna Tomczyk.

Transplantologia szansą na dłuższe życie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama