19°C bezchmurnie

Triumf Weroniki Kaźmierczak, pech Tomka Wieteski

Drugi dzień lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w Toruniu przyniósł drugi medal dla UKS Błyskawica Domaniewice. Złoto w skoku wzwyż w młodszej kategorii wywalczyła Weronika Kaźmierczak.

Pochodząca z Głowna lekkoatletka podobnie jak jej klubowy kolega Kuba Pająk, w Toruniu ustanowiła nowy rekord życiowy. Podczas sobotniego konkursu swoją życiówkę biła zresztą dwukrotnie.

16-letnia uczennica łowickiej szkoły pijarskiej przez zawodami legitymowała się rekordem życiowym wynoszącym 170 cm. Wynik ten najpierw poprawiła o centymetr, a ostatecznie pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 174 cm! Warto podkreślić, że obie wysokości pokonywała w pierwszej próbie. Jej najgroźniejsze rywalki nie były w stanie skakać tak wysoko. Zarówno druga Wiktoria Miąso (Resovia Rzeszów), jak i trzecia Roksana Poll (UKS Orkan Środa Wielkopolska), osiągnęły wynik 171 cm.

Weronika Kaźmierczak myślami jest już przy kolejnych wyzwaniach. - Rok 2018 jest rokiem dwóch wielkich imprez. Na początku w lipcu odbędą się Mistrzostwa Europy U18 w węgierskim Gyor, a później jesienią w dalekim Buenos Aires odbywać się będą III Igrzyska Olimpijskie Młodzieży. Bardzo chciałabym zakwalifikować się na obie imprezy. Takie zwycięstwo jak dziś na pewno doda mi dużo wiary, że cel taki uda mi się osiągnąć - mówi podopieczna Mieczysława Szymajdy.

Utalentowana nastolatka zdaje sobie sprawę, że nie będzie łatwo. - Przede mną teraz jednak dużo pracy. Już niedługo wraz z trenerem kadry narodowej Lechem Krakowiakiem udaję się na dwutygodniowy obóz do Zakopanego, a później na 14 dni wylatuję do Hiszpanii. Na pewno treningi, które ostatnio odbywałam z wymienionym szkoleniowcem na obiektach COS w Spale, a także treningi, które przeprowadził ze mną na hali RKS-u w Łodzi, przyniosły mi wiele korzyści i za to chciałabym Lechowi Krakowiakowi podziękować - podkreśla Weronika.

W gorszym nastroju z Torunia powraca Tomasz Wieteska, który zapewne inaczej wyobrażał sobie swój start w mistrzostwach. Łowiczanin wystartował w biegu w eliminacyjnym na 60 metrów w kategorii wiekowej U18. Uczeń II LO w Łowiczu wraz z drugim biegaczem z naszego województwa, Kacprem Królikowskim z MUKS Aleksandrów Łódzki, otrzymali czerwone kartki za falstart i zostali zdyskwalifikowani.

- Początkowo wydawało się, że jest wszystko w porządku bo sędziowie bieg puścili. Czujniki przy aparaturze startowej wykazały jednak, że czas reakcji startowej u Kacpra wynosił 0.088, a u Tomka 0.089 i bieg został zatrzymany. Przepisy są takie, że jeżeli reakcja sprintera wynosi poniżej 0.100 to jest to traktowane jako falstart. Tak więc decyzja sędziów była zgodna z obowiązującymi przepisami - stwierdził trener Mieczysław Szymajda.

Po dwóch dniach mistrzostw UKS Błyskawica Domaniewice zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. - Zapewne lokaty tej nie damy rady utrzymać, ale miejsce drugie po dwóch dniach mistrzostw to i tak duża rewelacja - nie kryje szkoleniowiec domaniewickiego klubu.

Na zdjęciu Weronika Kaźmierczak podczas dekoracji medalowej oraz z opiekunami: Mieczysławem Szymajdą i Lechem Krakowiakiem, trenerem kadry narodowej.

Triumf Weroniki Kaźmierczak, pech Tomka Wieteski komentarze opinie

  • E. Zimny - niezalogowany 2018-02-11 19:23:55

    Ogromne gratulacie dla Weroniki i trenera Szymajdy. Po prostu sukces goni sukces. Tak trzymać :)

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu