Trwa rozbiórka budynku po Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO)

Portal lowicz24.eu 12/07/2019 17:27
Martyna Czekalska

Rozpoczął się demontaż dachu budynku nieistniejącej już Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu. Charakterystyczna budowla wkrótce zniknie z przestrzeni miasta, a w jej miejscu powstanie kompleks mieszkalno-usługowy.

Pod koniec 2014 roku obiekty wchodzące w skład uczelni wyższej stały się własnością firmy Eco Resort, należącej do łowickiego przedsiębiorcy Janusza Mostowskiego. Wyburzenie budynku głównego po Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej i budowa w tym miejscu nowego kompleksu to ostatni etap prac w rejonie ul. Akademickiej i al. Sienkiewicza.

W grudniu 2016 roku, po gruntownej przebudowie budynku dawnego rektoratu, oddano do użytku 15 mieszkań o powierzchniach od 45 do 96 mkw. Natomiast w miejscu wyburzonego „Okrąglaka” wybudowano trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny z 21 mieszkaniami o powierzchniach od 40 do 80 mkw oraz garażami. Budynek oddano do użytkowania w lutym tego roku.

Z kolei wiosną rozpoczęła się rozbiórka gmachu dawnej uczelni, widocznym od al. Sienkiewicza. Ostatnio ruszyły prace przy demontażu dachu. Kiedy budowla zupełnie zniknie z przestrzeni miasta? Jak mówi przedstawiciel inwestora Franciszek Mostowski, trudno wskazać konkretną datę, ponieważ wszystko zależy od możliwości wykonawcy. Ma jednak nadzieję, że uda się to zakończyć w wakacje. Po rozebraniu dachu na teren rozbiórki wjedzie ciężki sprzęt, który wyburzy cały obiekt.

Jak czytamy na stronie internetowej inwestora, w nowym obiekcie mają powstać przestronne mieszkania na trzech kondygnacjach, a na parterze lokale usługowe z niezależnym wejściem. - Nie wiemy jeszcze, jak to będzie wyglądać docelowo. Koncepcja powinna być gotowa za parę miesięcy – zastrzega Mostowski.

Przybliżony termin oddania budynku to przełom 2020 i 2021 roku.

Reklama

Trwa rozbiórka budynku po Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama