13°C lekkie zachmurzenie

Trwa sadzenie bratków na miejskich skwerach

  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5

We wtorek firma Park i Ogród rozpoczęła akcję sadzenia bratków na miejskich skwerach. Potrwa ona do przyszłego tygodnia.

Około 24 tys. sadzonek bratków pojawi się w najbliższych dniach na zieleńcach na Starym i Nowym Rynku, Końskim Targu oraz rondzie od strony Alejek Sienkiewicza, a także w donicach m.in. na obu rynkach, ulicach 3 Maja, 11 Listopada, Zduńskiej i Sikorskiego.

Od lat wybór kolorów kwiatów jest spójny z łowickimi barwami. Również w tym roku na skwerach dominować będą m.in. czerwone, żółte, fioletowe, białe i chabrowe bratki. Sadzeniem kwiatów, a wcześniej przygotowaniem terenów m.in. przekopaniem i użyźnianiem gleby zajęli się pracownicy skierniewickiej firmy Park i Ogród, która odpowiada za miejską zieleń.

W trakcie wiosny i lata przewiduje się dwa nasadzenia kwiatów. Drugie sadzenie bratków odbędzie się w czerwcu. Wtedy bratki w donicach zostaną zamienione na kanny. W maju zaś w donicach przy latarniach na Starym i Nowym Rynku oraz ul. 3 Maja pojawią się pelargonie. Takie same kwiaty udekorują także wieże na Nowym Rynku.

Trwa sadzenie bratków na miejskich skwerach komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.