"Trwaj Niepodległa!" - o obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół Ponadpodstwawych nr 4 w Łowiczu

Edukacja, Trwaj Niepodległa! obchodach Narodowego Święta Niepodległości Zespole Szkół Ponadpodstwawych Łowiczu - zdjęcie, fotografia

11 listopada obchodzono w Polsce 101-szą rocznicę odzyskania niepodległości. Społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Łowiczu również aktywnie włączyła się w obchody narodowego święta.

8  listopada delegacja  uczniów wraz z Dyrekcją szkoły wzięła udział w miejsko - powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Poczet sztandarowy uczestniczył w złożeniu kwiatów przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego,  a następnie w uroczystościach w gmachu łowickiego muzeum. Pozostali uczniowie wraz z nauczycielami  o godz. 1111  odśpiewali w szkolnej auli hymn Polski.

We wtorkowe przedpołudnie, 12 listopada 2019 r., w ramach szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie wysłuchali okolicznościowego apelu. Obok tekstów przypominających trudną drogę Polaków do suwerenności padały słowa mówiące o tym, czym jest wolność i czym jest patriotyzm, źródła, z którego czerpali swe siły ci, którzy nie wahali  się poświęcić życia w obronie wartości wyższej, dobra ojczyzny. Dzięki recytatorom i wokalistom społeczność szkolna zyskała szansę poznania i zrozumienia, jaka moc tkwi w piosence i poezji, i dlaczego towarzyszą  one ważnym wydarzeniom dziejowym. Bo jak spojrzymy w przeszłość Polski czy świata, to w ich losach zawsze obecne były: muzyka i słowo.  Sądząc po nastrojach publiczności spotkanie z patriotyczną liryką było ciekawym, pełnym emocji i wzruszeń doświadczeniem.

Uroczysty nastrój stworzyła dekoracja tematycznie związana z symbolami niepodległej Polski. Całość wydarzenia podsumowała pani dyrektor, Małgorzata Zielińska podkreślając, że znajomość historii jest niezmiernie ważna, zwłaszcza dla młodego pokolenia, aby właściwie kształtować świadomość i tożsamość narodową.

 

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama