Trwają remonty na drogach powiatu łowickiego. Gdzie można spodziewać się utrudnień?

Gospodarka, Trwają remonty drogach powiatu łowickiego Gdzie można spodziewać utrudnień - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 07/11/2019 12:09
Mirka Czubak

Jak już kilkakrotnie informowaliśmy na łamach naszego portalu w powiecie łowickim trwają intensywne prace drogowe. Niestety kierowcy nie mają łatwo, bo prace powodują często utrudnienia w ruchu, ale są one niezbędne do realizacji tych inwestycji. Sprawdźcie gdzie w najbliższym czasie można spodziewać się problemów i chwilowych utrudnień.

Po 10 listopada kierowcy odczują problemy w poruszaniu po gminie Chąśno. Tam remontowany jest odcinek drogi od miejscowości Mastki do Złakowa Kościelnego.

W chwili obecnej w gminie Kiernozia gdzie na odcinku od Kiernozi do Wituszy liczącym blisko 3,5 kilometra rozpoczął się remont kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Na jezdni kładziona jest nowa nakładka asfaltowa.

Z kolei pełną parą idą prace w gminie Nieborów. W poniedziałek drogowcy z Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Erbedim z Piotrkowa Trybunalskiego układali warstwę ścieralną w Mysłakowie. Droga jest już przejezdna. Wyremontowaniu ulegnie także odcinek Bełchów – Bobrowniki. Ten ostatni liczy niemal 3 tysiące metrów.

Nadal realizowane są remonty dróg w gminie Zduny. Tutaj mieszkańcy i kierowcy mogą już cieszyć się wyremontowanym odcinkiem z nową nawierzchnią między Wiskienicą Górną a Wiskienicą Dolną. W sumie w gminie Zduny nową nawierzchnią będzie pokrytych niemal 7 tysięcy metrów dróg.

Nową nawierzchnię asfaltową kładziono również we wtorek i  środę w miejscowości Strzelcew. W związku z tymi pracami wyłączono z ruchu odcinek drogi powiatowej od Strzelcewa ( wysokość sali weselnej Mediolan) aż do skrzyżowania w Łaguszewie. Z kolei przez kolejne dwa dni tj. 8-9 listopada zamknięty będzie odcinek ul. Chełmońskiego od drogi krajowej 92 w kierunku Kocierzewa Południowego. Wykonawca prac Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Erbedium wyznaczy objazdy. 

Jest to część zadania, w którym remontowanych jest przeszło 26 tysięcy metrów dróg na odcinkach Łowicz – Wicie, Błędów – Lenartów i Błędów – Łaguszew – Łowicz. Zakończono już prace drogowe na ul. Armii Krajowej. Koszt tej inwestycji 7 828 912,21 zł.

Na całkowite zrealizowanie czeka przebudowa prawie 2 tysięcy metrów drogi w Kolonii Łyszkowice w gminie Łyszkowice.

Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg i Transportu w Łowiczu zaawansowanie prac drogowych przewyższa 50 procent, więc jeszcze przed rozpoczęciem zimy użytkownicy dróg w powiecie łowicki będą mogli poruszać się wyremontowanymi i bezpiecznymi drogami.

Przypomnijmy że Powiat Łowicki realizuje wielki program modernizacji i remontów dróg dzięki pozyskaniu przez Starostwo Powiatowe w Łowiczu aż 11 397 400,00 zł pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych. Z tej kwoty 6 650 000,00 zł trafi do Powiatu Łowickiego a 4 747 400,00 zł na drogi powiatowe w obrębie gmin. W sumie inwestycjom drogowym będzie poddanych aż przeszło 42 tysiące metrów dróg powiatowych.

My apelujemy do osób poruszających się remontowanymi odcinkami aby zachowały ostrożność. W wielu miejscach uskoki między poboczem, a jezdnią są bardzo duże i w chwili nieuwagi może dojść do nieszczęścia. Drogi nie są jeszcze oznakowane poziomo, a w niektórych miejscach pozmieniane są oznakowania pionowe co może sprawiać problemy szczególnie osobom, które nie podróżują tymi drogami dość często.

info. PZDiT Łowicz

Trwają remonty na drogach powiatu łowickiego. Gdzie można spodziewać się utrudnień? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama